1. Mezitli Foto Çalıştayı Tamamlandı

1. Mezitli Resim Çalıştayı açılan sergi ile sona erdi. Çalıştay kapsamında yüze mümasil yapıt, Mersin’e kazandırıldı.

Mezitli Uray Binası’nın 3. katında kâin alanda açılan ve hafta sonuna kadar devam edecek serginin açılışına katılan Mezitli Şehremini Neşet Tarhan ve eşi Simge Tarhan’a, körpe benzeri şaşırtı yapıldı.  Başbuğ Tarhan, eşi  Simge Tarhan ve kızları Erinç Tarhan’ın tabloları ödül edildi.

Mezitli Belediyesi ile yaptığı kuma projelerle kente çok sayıda ürün kazandıran ressam Melikşah Yıldırım ve Dilek Koraltan’ın organizasyonu ile gerçekleşen çalıştay ve sergiye katılan mihman sanatçılara teşekkürname plaketi verildi.

Bu sene ilki yapılan çalıştayla ait değerlendirmede mevcut Başkan Tarhan, şunları söyledi:

“Demin yüze mümasil yıpranmamış eseri elan Sazak’e kazandırmış bulunuyoruz. Bende çalıştayın yapıldığı Down Kafeye anbean ressamlarımızla alay malay resim yapmaya çalıştım. Çokça dahi altın bilgiler aldım. Mezitli bu güzelliklerin sonsuz yaşandığı iyice bire bir ilçemiz. Suret, müzik, temaşa üzere hanek dallarında dönme lüks etkinlikler yaşanıyor. Biz Mezitli’mizin firez musahabe kenti olarak dahi anılması namına sayımsız mücahede yaptık. Kültür Merkezimiz, Amfiteatr Tiyatromuzun yanında yekpare fahri evlerimizde tiyatrodan müziğe, görsel sanatlara haddinden fazla sayıda eğitimler veriliyor, konuşma grupları oluşturuluyor. Mersin Ağacı Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile birlikte alelhusus enstrüman alanında çok değerli projeler gerçekleştiriyoruz. Bunların arasında elbette gösterici alanında yapılan çalışmalar de var. Modern ve vazıh yüzlü Mezitli halkı gösterici alanında bile muhteşem çalışmalara imza atıyorlar. Altın ressamımız Ahmet Yeşil ve yazarımız Devlet Soycan ile gelişigüzel Foto Okuma Atölyesi’ni yine Mezitli’dahi yapmıştık. Çalıştayımız çokça kızıl bilgilerin paylaşıldığı sanatseverlerimizin mülakat noktası oldu. Bundan ahir çalıştaylarımız üzere de serencam etap oylumlu deneyimler kazandık. Mezitli’ye mevrut, eserler özne umum ressamlarımıza teşekkürname ediyorum.”Share: