15 yaşında martir düşen Eren’in hikayesi ağlattı

Akdeniz Belediyesince, Sazak Kavim Bahçesinin deniz boyu etabında vazıh havada organize edilen ‘Kesişme: İyi ki varsın Ermiş’ filmi, bini çok vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Henüz 15 yaşındayken teröristler yoluyla martir edilen Eren Bülbül’ün hanay hikayesi, meydanı dolduran vatandaşları ağlattı.

Akdeniz Belediyesinin anadan görme kemiksiz çekicilik film gösterimi, Trabzon Maçka’da 11 Ağustos 2017 yılında, evlerden erzak kaldırmak isteyen teröristlerce şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül ile Muazzez’i destek olmak isterken 41 kurşunla şehit edilen Bitirmiş Astsubay Mümessil Astsubay Başçavuş Ferhat Kopukluk’in avlu hikayesini anlatan ‘Kesişme: İyi kim varsın Eren’ filmi ile sürdü.

Gösterim öncesi vatandaşlar ulus bahçesini gene doldurdu

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü vasıtasıyla, Budun Bahçesi yaka etabında, zahir havada kurulan perdede gösterilen filmin başlamasını heyecanla bekleyen ve duygularını dile getiren vatandaşlar, böylesi özel ve manidar aynı filmin gösterimi amacıyla Akdeniz Şehremini Mustafa Gültak’a teşekkürname ettiler, bu asıl etkinliklerin devam etmesini istediler. Bazen vatandaşlar ise elan önce filmi sinemada izlediğini ancak degaje havada ilk defa izleyeceğini dile getirdi.

Komutan Gültak, vatandaşlara seslenme etti

Filmin gösterimi öncesi meydanı dolduran vatandaşlara seslenme fail Akdeniz Belediye Reisi Mustafa Gültak, Türkiye’nin genişlik fena hâlde ve bildirme büyük Millet Bahçelerinden birinde, gelişmemiş süre geçmiş ‘Bergen’ filminin gösteriminin yapıldığını ve 5 bini aşkın insanın etkinliğe katıldığını tabir etti. Ulus Bahçesi, Çay ve Hazar mahalleleri kentsel transformasyon projelerini anlatan Başkan Gültak, tayf de edilemez hizmet ve projeleri hayata kattıklarını söyledi, kentte sulh, beraberlik ve huzuru baştan kuruluş ettiklerinin altını çizdi. Gültak, eylül ayı sonunda 3’üncüsü düzenlenecek Karaduvar Balık Festivali’ne da bütün Mersinlileri çağırma etti.

“Haddinden Fazla şükür bizim büyük tıpkı cumhuriyetimiz var”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde kazanılan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yılını tıpkı nöbet elan kutlayan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bakın Suriye’bile 12 yıldır savaşı bitirmiyorlar. Yetmedi demincek Ukrayna’yı karıştırdılar. Eğer bire bir devletiniz, toprağınız yoksa duygusal kendisine hiçbir gücünüz dahi yoktur.

İlle dahi izzet. Çok şükür bizim nazik bire bir cumhuriyetimiz var. Haddinden Fazla şükür bu coğrafyada sulh, ilişik ve gösteriş dağıtıyor. Tabi biz bu cumhuriyeti süssüz elde etmedik. Yıllardır PKK terör örgütü denilen adi, kilolu benzeri örgütle uğraşıyoruz. DHKPC, FETÖ, İŞİD gibi birçok yıldırı örgütü var. Amma bunların içinde Türkiye’ye en haddinden fazla musallat olan, binlerce gencimizi hayatının baharında martir eden ağır sıklet PKK yıldırı örgütü. 30 Ağustos’u, Gazi Mustafa Eksiksizlik’i unutmadığımız üzere PKK’yı, FETÖ’yü ve ülkemizi cüda etmek talip yıldırı örgütlerini unutmayacağız, unutturmayacağız.”

“Cumhuriyetimiz ve vatanımız, şehitlerimizle bugünlere geldi”

Aziz Bülbül’ün henüz 15 yaşında iken 5 sene geçmiş teröristlerce martir edildiğini hatırlatan Gültak, “Münezzeh, sübyan, henüz 15 yaşında. Amma yüreğinde öyle tıpkısı ülke vatan sevgisi var ki, erzak arakçı PKK’lı teröristleri görünce asayiş güçlerine marifet vermeye gidiyor. O’nu yüklenmek talip komutanımız Ferhat Boşluk, konusunda çullanıyor. Caniler 41 mermi sıkıyor. İkisini üstelik martir ediyorlar. İşte cumhuriyetimiz ve vatanımız, bu şehitlerimiz ve gazilerimiz ile bugüne büyüklüğünde geldi. O nedenle hep bunları unutturmayacağız” diye konuştu.

“Muazzez’in adını tıpkı parka vermemizi çalmak istediler”

Komutan Gültak, Huzurkent’te belediyeye ilgilendiren ayrımsız parka ‘İyi ki varsın Aziz; Eren Bülbül’ adını yöneltmek için harekete geçtiklerini bile hatırlattığı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Belediye meclisimizde, YANLIŞSIZ Fırka ve MHP’li Topluluk İttifakı ‘evet’ oyu verdi. Ama birileri ‘hayır’ dedi. Eren; devlet aşkıyla şehit olurken, birileri Muazzez’in isminin benzeri parka verilmesini hazmedemedi. Hangi günlere kaldık. Birileri, hepimizin ortak değeri olan İstiklal Marşını okumuyor. ‘Okumak zorunda değilim’ diyerek demeç veriyor. Hangi günlere kaldık. Gazi Mustafa Eksiksizlik ve zırh arkadaşlarını, milletin kalbinde temas ahit kahramanlığıyla hatırlanacak olan Muazzez’i, Ferhat komutanımızı ve onlar kabilinden şehit olan nice gençlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Çünkü unutursak, sonumuz Suriye kabilinden, Ukrayna kadar evet.”

Gözyaşlarını tutamadılar

Komutan Gültak’ın konuşmasından sonra Sazak Kavim Bahçesini dolduran seçme yaştan vatandaş, Eren Bülbül ve O’nu korumaya çalışırken şehit olan Astsubay Mümessil Başçavuş Ferhat Göz’in hayat hikayesini anlatan ‘Kesişme: İyi ki varsın Ermiş’ filmini yalınlık havada hep alay malay izledi. Duygu yoğun filmden etkilenen birçok vatandaşın gözyaşlarını tutamadığı görüldü. – MERSİN

Share: