17 yaşında çıktığı ilk hevesli maçında galibiyeti tattı

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde gerçekleştirilen Muay Thai Galası’nda önceki hevesli maçına sâdır 17 yaşındaki Hakan Tütük, rakibini yenerek galip geldi.

Kocaeli’da 4 yıldır Muay Thai sporuyla ilgilenen Gebze Yıldızlar Spor Kulübü’nün 17 yaşındaki sporcusu Hakan Tütük, Darıca Sahili Amfiteatr Tiyatro’dahi Darıca Belediyesi ve Muay Thai Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği yoluyla planlı Muay Thai Galası’nda evvel arzulu maçına imdi. Kocaeli, Bursa, İstanbul, Sakarya ve Düzce doğmak amacıyla 5 ilden 24 elit sporcunun ringde arak döktüğü turnuvada domuzuna ayrımsız uğraş ortaya koyan genç dövüşçü, 3 raundluk mücadeleyi hakemlerin kararıyla 2-1’lik skorla kazanmayı başardı. Müsabakanın arkası sıra madalyasını Alan Tütük, başarılarının devam edeceğini söyledi.

Tütük, “2018’da spora başladım. Bu müsabakayla evvel aç maçıma çıktım. Domuzuna ayrımsız galibiyet aldım. Adamakıllı benzeri maçtı. İki canip üstelik kıyasıya uğraş etti amma aynı kazanan var; o dahi benim. Bu pik 4 yıldır iri benzeri mücahede veriyordum. Hep hayalim bu format maçlarda dövüşmekti. Bu dönme üstelik hayalimi gerçekleştirdim, kazandım. Devamının olacağını biliyorum. Bundan sonraki hedeflerimin başında milli takıma girebilmek geliyor. Henüz sonradan de bu eşkal organizasyonlarında ismimi bundan sonra duyurabilmek istiyorum” diye konuştu. – KOCAELİShare: