19. Uluslararası Bodrum Bale Festivali sona erdi

19. Uluslararası Bodrum Bale Festivali sona erdi

Festivalin kapanışı Güldestan ile yapıldı

MUĞLA – Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 19. Arsıulusal Bodrum Bale Festivali, İstanbul Kerem Opera ve Balesi’nin “Güldestan” eserinin gösterimi ile sona erdi.

Hars ve Turizm Bakanlığı Mehabet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından, Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla Bodrum Kalesi Yıldız Hendeği’nde düzenlenen 19. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 6 Ağustos haset İspanyol Aida Gomez Dans Topluluğu’nun Flamenko gösterisi “Carmen” ile başladı.

Büyüklük Opera ve Balesinin yetişkin klasiklerinden “Romeo ve Jüliet”, İzmir Celal Opera ve Balesi’nin “Akşam” ve “Bach Alla Turca”, Mersin Oran Opera ve Balesi’nin “Hamlet” temsilleri ile devam eden 19. Arsıulusal Bodrum Bale Festivali, kapanışı İstanbul Azamet Opera ve Balesi Gündeş Raks Topluluğu’nun “Güldestan” adlı eseri ile yaptı.

Koreograf ve eğitmen Beyhan Murphy’nin 2004’te Mercan Balığı Dede ile hazırladığı, o günden bugüne Mersin Ağacı, Antalya, Samsun, İzmir ve İstanbul atılmak amacıyla 5 Kerem Opera ve Balesince beledi sahnelerinde ve Hollanda, Çin, Almanya, Yıldız Makedonya, KKTC, Bosna-Hersek, Cezayir, Fransa ve Arnavutluk’ta sahnelenen “Güldestan”, Bodrum’de de iri beğeni topladı.

Libretto ve koreografisi Beyhan Murphy, müzikleri Mercan Balığı Dede’ye ait Güldestan’ı çok sayıda sanatsever izledi.Share: