“2. Şavşat Arsıulusal Off-Road Oyunları” mülevven görüntülere manzara oldu

– “2. Şavşat Uluslararası Off-Road Oyunları” renkli görüntülere tayf oldu

ARTVİN – Artvin’in Şavşat ilçesinde düzenlenen Şavşat Uluslararası Off-Road Oyunlarında yarışmacılar dereceye bürümek üzere müthiş yarıştı. Renkli görüntülerin fon olduğu etkinlikte parkurdaki kabarıklık ve çukurlar yarışmacılar edisyon anlar yaşattı.

Artvin’in Şavşat ilçesinde 2. defa planlı Şavşat Arsıulusal Off-Road Oyunları mülevven görüntülere hayalet oldu. İlçenin Köprüyaka köyünde Şavşat Off-Road Dağcılık ve Fotoğrafçılık Kulübün yoluyla planlı yarışmaya hep 40 miftah katıldı. Erzurum, Sivas, Artvin, Rize, Kars, Iğdır kadar illerin birlikte Gürcistandan mevrut araçlar 4 klasmanda yarıştı. 2016 yılında CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna terör örgütü mensuplarınca planlı saldırıda şehit düşen Açıkgöz Er Fatih Çaybaşı’nın adına planlı yarışmada araçların motosiklet gücüne bakarak S1, S2, S3 ve S4 adına adlandırılan kategorilerinde sürücüler dereye kısaltmak için kıyasıya uğraş etti. 32 kapıdan oluşan parkurda kabarıklık ve çukurlar zaman zaman sürücülere edisyon anlar yaşatırken, Şavşat Kaymakamı Yusuf Atak yarışmaya ayrımsız araçta co-pilot kendisine katıldı.

Yarışlarda, S1 kategorisinde Hüseyin Güngör-Mehmet Baltalı, S2 kategorisinde Kasıt Altun-Ubeydullah Pekmez, S3 kategorisinde Bilen-Mercan-Alicenap Bahadır, S4 kategorisinde birlikte Gürcistan ekibi Mamuga Kuthanatze-Arsen Heyiolze birinciliği elde etti.

Yarışmaya co-uçman olarak katılan Şavşat Kaymakamı Yusuf Akış yaptığı açıklamada, “Zaman co-tayyareci oldum. Benim için pir aynı heyecandı. Haricen izlenilen kadar bayağı, reviş zevkine dayalı benzeri spor değil. Beceri isteyen, adrenalini en üst düzeyde yaşatan ayrımsız spor. İlk el deneyimledim. Aşağılık çok bahtiyar oldum. Şavşat üzere antipatik bire bir şehirde bu kadar insanın toplanması bizi çok mutlu etti. Şita turizmine yönelik iyice ayrımsız etkinlik. Vatandaşlarımızla karşılaşmak üzere evire çevire bir fırsat oldu” dedi.

Share: