20 ülkeye boyler ihraç ediyorlar

Amasya’nın Merzifon ilçesindeki benzeri firma vasıtasıyla üretilen boylerler (akarsu ısıtıcı) 20 ülkeye ihraç ediliyor.

Merzifon Tevhit Uran Bölgesi’nde elektrik gösteren Bilgili Isıtma ve Enerji Sistemleri Sanayi ve Tecim Şirketi, kış mevsiminde doğal gaz sıkıntısı yaşanması muhtemel Avrupa ülkelerinden mevrut boyler taleplerini eğlemek için ağır şekilde çalışıyor.

Yaklaşık 10 bin metrekare alanda zindelik gösteren ve 100 kişinin istihdam edildiği üretimevi, ürettiği ürünleri İtalya, Almanya, Çekya, Rusya, Hollanda, Romanya, Macaristan, Polonya, KUL, Özbekistan, Azerbaycan başta girmek için 20 ülkeye gönderiyor.

Fabrika Müdürü Fatih Intizamlı, AA muhabirine, Avrupa’bile yaşanan doğal gaz sıkıntısı dolayısıyla firmalarının bu yıl ısıtıcı üretimine yöneldiğini söyledi.

Ürettikleri boylerin, değişik ısı kaynakları yoluyla hamam suyun hazırlanması, depolanması ve depolanan bozulmamış hamam suyun ihtiyaç duyulan eksiksiz mekanlarda kesintisiz ve dimdik tıpkısı şekilde kullanılmasını sağladığını anlatan Mazbut, “Türk mühendis arkadaşlarımızla üretmiş olduğumuz eser herhangi bir şeyiyle yüzde 100 domestik. Natürel gazsız kullanıma birlikte akıllıca, ısı pompası dediğimiz elektronik cihazdan aldığı enerji yardımıyla içindeki suyu ısıtan, konutlara sıcak su sağlayan, onların ısınmasını ve hamam su ihtiyacını karşılayan tıpkı üründür.” dedi.

Isıtıcıyla özdeşleşmiş tıpkısı marka olduklarını belirten Intizamlı, dünyanın geçmiş 10 üreticisi arasına girebilme hedefiyle icraat sürdürdüklerini dile getirdi.

“Yıl başından itibaren 60 tır sevkiyat gerçekleştirdik”

Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika kıtalarına dış satım yaptıklarına işaret eden Mazbut, şunları kaydetti:

“Avrupa’birlikte yaşanan tutum ve enerji krizleri sonrası ülkelerin ihtiyaçlarından doğan enerjiye yanıt verebilmek için tığ üstelik AR-GE çalışmalarımız kapsamında kişi ürünümüzü ısı pompası boylerine çevirdik. Doğal gazın dışında bile ısı pompası hem topraktan hem sudan hem havadan hem dahi rüzgardan erke alarak minimum enerjiyi maksimal enerjiye çeviren bir elektronik cihazdır. Bu elektronik cihazın ürettiği enerjiyi yunak suya çevirebilmek amacıyla biz ısı pompası boylerini yaptık. Ürünün üretimi sonrasında Avrupa’daki ülkelere, müşterilere numuneler gönderdik. Çokça olumlu idraksiz dönüşler sonrasında 20 ülkeye sene esasen itibaren 60 tır sevkiyat gerçekleştirdik. Sene sonuna kadar de 43 tır siparişimiz elan var. İtalya, Çekya, Rusya, Hollanda, Romanya, Macaristan, Polonya, ABD, Özbekistan, Azerbaycan başta tutmak için 20 ülkeye ihracatımızı gerçekleştirdik. Şu ana büyüklüğünde 6 bin skor yapıt ihracatımızı gerçekleştirdik. Yıl sonuna büyüklüğünde mukannen sipariş ise 9 bin civarında.”

Türkiye ekonomisine ulama sunmaya çalıştıklarını vurgulayan Düzgün, “İstihdam sayımızı 3 katına çıkardık. Kapasitemizi sonuna kadar kullanıyoruz. Amasya’dan talih ekonomisine katkıda gezmek için ceht harcama ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Intizamlı, ısıtıcı ürünlerinin yüzde 100 sınav aşamalarından geçtiğini ve lüzumlu hep sertifikalara erbap olduğunu sözlerine ekledi.

Share: