20 yaşındaki genci kan davası yüzünden öldürmüşler

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 20 yaşındaki yapım işçisi Kenan Uzunay’ın esasen silahla vurulmuş halde ormanlık alanda bulunması ile ilişik 5 dirilik gözaltına makbuz. Kenan’ın soluk davası zımnında öldürüldüğü argüman edildi.

29 Ağustos Pazartesi haset akşam ezanı saatlerinde Bodrum- Güvercinlik arasındaki kat kenarında ormanlık alanda kimliği belirsiz bir ceset bulunmuştu. Gökçeler mevkiinde tutum terasını geçtikten sonraki kötü virajın olduğu bölgeye denize girmeye gelen 2 tendürüst, ormanlık alanda aynı kişiyi esasen meftun halde buldu. İhbarın ardından bölgeye mevrut esenlik ekipleri, şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu tayin etti. Kurnaz ekipleri, fenomen yeri ve çevresinde açık yetenekli tetkik yaptı. Fenomen yeri ve çevresinde dedektörle taharri yapıldı.

Üzerinden etiket çıkmadı

Fenomen durumunda naaş üstünde yapılan evvel incelemede başın arka kısmından sıkılan kurşunun alından çıktığı öğrenildi. Ayağında çedik ve üstünde şort tişört mevcut şahısta kimlik çıkmadı. Ceset, ölü açımı amacıyla Muğla Adli Tababet Kurumu’na gönderildi. Uzunay’ın cenazesi ailesi marifetiyle alınarak memleketi Patnos’a götürüldü ve orada toprağa verildi.

Ceset, 20 yaşındaki yapım işçisine ilişik

Cesedin kime ilgilendiren olduğu ise ertesi devir anlaşılan oldu. Cesedin, Veca Patnos tevellütlü 20 yaşındaki Kenan Uzunay’a ait olduğu ortaya daha çok. Uzunay’ın biraz ay ilk Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne geldiği ve yapım işinde çalıştığı bildirildi.

Telefonla konuşup evden çıktı, aynı daha dönmedi

Cinayete kurban giden gencin arkadaşları, olaydan bir periyot geçmiş akşam ezanı saatlerinde Kenan Uzunay’ın telefonla konuştuktan sonra ‘tamam abi geliyorum’ deyip kaldığı yerden ayrıldığı ve tıpkısı henüz vurdumduymaz dönmediğini söyledi. Kenan Uzunay’ın şu anda cezaevinde mevcut babasının 2008 yılında Veca’nın Patnos ilçesinde başka aynı kişiyi, başına keserle vurarak öldürdüğü belirtilirken sormaca kan davası üstüne yoğunlaştırıldı.

Cinayetin nedeni koku davası daha çok

Soruşturma çerçevesinde İzmir, Isparta ve Burdur İl Güven Müdürlükleri ile güllabi yoluyla eşzamanlı işler yapıldı. Operasyonda M.D. ve F.K. İzmir’de, N.C. Isparta’da, Y.E. ve S.C. Burdur’da gözaltına alındı.

14 yıllık soluk davasında öldürüldü

Soruşturmada cinayetin, 2008 yılında Balkı Patnos’ta öldürülen adamın yeğeni N.C. vasıtasıyla öç almak için işlediği belirlendi. Kıya çabucak N.C. ile alay malay 2 kişinin henüz olay yerinde olduğu kaydedildi. Cinayet simultane olay durumunda olmayan diğer 2 kişinin ise yardım ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

5 sakil, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin sevki sırasında uyanık geniş düzenlilik önlemleri aldı. Şüphelilerden biri adliye girişinde basın mensuplarının sorduğu “Kenan’ın illet öldürdünüz, nefes davası mı vardı” sorusuna “Haberim namevcut” şeklinde karşılık verdi. Şüphelilerin adliyedeki işlemleri sürüyor. – MUĞLA

Share: