2023’te “B sınıfı” sürücü belgesi fiyatlarının 6 bin TL ve konusunda çıkması bekleniyor

2022 yılındaki şişkinlik rakamlarına karşın uzluk kursu fiyatlarında farklılık yapılmadığını tamlayan Sakarya Güdücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği, kalan maliyetler dolayısı ile 2023 yılında ‘B sınıfı’ ehliyeti fiyatlarının mevki genelinde 6 bin liralık ve vücut seviyelerine çıkabileceğini duyurdu.

6 BİN TL’YE ÇIKMA İHTİMALİ VAR

Sakarya Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği, 2022 yılı ve 2023 yılındaki değişiklikler üzere masaya oturdu. 2022 yılında yüzdelik 80’lere çıkan enflasyona rağmen uzluk kursu fiyatlarında uymazlık yapılmadığına ilgi calip topluluk, 2023 yılında ‘B sınıfı’ ustalık fiyatlarının kalan maliyetlerle alay malay 6 bin liralık seviyelerine balkon ihtimali olduğuna değinerek vatandaşları uyardı.

“BINDIRIM YAPMAYIP KENDİMİZİ ZORLUYORUZ”

Eşit artışı öncesinde yeterlilik alacak vatandaşları kurslara pusat olmaya davet eden Sakarya Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Cemiyet Başkanı Dursun Kültürlü, “Yılbaşından bu yana alelhusus akaryakıta, lastik ile miftah fiyatlarına, kurgu parçası ve işçiliklere yüz kere, asgari ücrete iki posta zam geldi. Alelhusus enflasyonun yüzdelik 80’lere çıktığı bu pek şartlarda bindirim yapmayıp kendimizi zorlayarak vatandaşlarımızı korumaktayız. Ancak ayakta durabilmemiz ve hizmetimize devam edebilmemiz amacıyla yılsonu itibariyle ‘B sınıfı’ yeterlilik fiyatlarının bütün Türkiye’de ve dolayısıyla şehrimizde ortalama 6 bin lira ve beden seviyelere çıkacağı beklentisindeyiz. Vatandaşlarımızı yeni sene öncesi yeterlilik ve harçlara gelmesi beklenen dokunaklı artışlardan önce, ehliyetleri üzere vakit kaybetmeden çoban kurslarına taşıt yaptırmaları konusunda hassasiyetle bilgilendiriyoruz” dedi.Share: