21 yaşında kanserden hayatını kaybeden Neslican Yorgan, vefatının 3. yıldönümünde unutulmadı

Vefatıyla cümle Türkiye’yi göz yaşlarına boğan Neslican Bedel üzere yâd mesajları yayınlanmaya bitmeme ediyor. Denk, üç posta kansere yakalanmasına ve bacağını kaybetmesinerağmen kaybetmediği umuduyla iri bir simge haline geldi.

TÜRKİYE ONU TOPLUMSAL MEDYA İLE TANIDI

2017 yılında yakalandığı hastalığı ile gelişmeleri içtimai medya üzerinden paylaşan Neslican Hemayar’ın kısa süre içerisinde binlerce takipçisi oldu. Gülen yüzü, imge meşbu sözleri ve insanlara sabah yeli veren mücadelesi ile gücük süre içerisinde metin çokça insanın sevgisini ve takdirini kazandı. Darülfünun sınavına 2 hafta hastalığa yakalanması onu durdurmadı ve İstanbul’da özel bir üniversitede Ruhiyat Bölümü’nde eğitim bilimi görmeye başladı.

‘BENİM İÇİN SOL BACAĞINIZI DAHI SEVİN’

Yumuşak nesiç kanseri namına de bilinen Malign Mezenkimal Tümör yüzünden 2017 yılında sol bacağı kesilen Neslican Bedel, ”Ben Bir Bacaktan İbaret Değilim” sloganıyla yaptığı TEDx konuşmasında milyonlarca amansız hastalık hastasının de umudu oldu. Hemayar yaptığı konuşmada ”Hayatınızı sevin. Kendinizi sevin. Bedeninizi sevin. Ruhunuz bambaşka tıpkısı bedende bulunmayacak. Saçlarınızı, boyunuzu, kilonuzu sevin. Benim için sol bacağınızı birlikte sevin.” diyerek duygu mahmul anlar yaşatırken, mücadelesi ile bile takdir topladı.

UMUDUN SOYSUZ NESLİCAN

Sosyal iletişim araçlari hesaplarından de sıkça takipçileriyle buluşan Hemayar, ”Belki kaybedeceğim, amma savaşırken kaybedeceğim” diye niteleyerek son güne büyüklüğünde birey dört elle tutundu. Kaybettiği güçlü mücadelenin arkası sıra takatli haddinden fazla sosyal medya kullanıcısı ”Demir Kadın” kendisine birlikte seslendikleri Neslican üzere paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor.

NESLİCAN DENK KİMDİR?

Neslican Emsal, 14 Mart 1998 tarihinde Bursa’üstelik dünyaya geldi. Liseye kadar olan eğitimini Rize’da tamamladı. Genç yaşında kanser aktivisti namına maruf Neslican Denktaş üç kez kanseri yendi. Içtimai medya paylaşımlarıyla hayata sıkı sıkıya tutunan ve kanser karşısında pes etmeyeceğini belirten Neslican Denktaş güçlü haddinden fazla kanser hastasına ve canlı kadına ilham oldu. 20 Ilkgüz 2019 tarihinde malign mezenkimal tümörüne tutkun namına oluşan semptomlar sonucunda çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat etti. Cenazesi Rize’üstelik defnedildi.Share: