30 Ağustos Muay Thai Galası adeta nefesleri kesti

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde planlı Muay Thai galasında aç sporcuların müsabakaları adeta nefesleri kesti.

Kocaeli’nin Darıca ilçesi Muay Thai gala müsabakalarına sülale sahipliği yaptı. Darıca Belediyesi ve Muay Thai Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği ortaklığında gerçekleşen etkinlikte Kocaeli, İstanbul, Bursa, Sakarya ve Düzce görünmek amacıyla 5 ilden katılan 24 seçkin sporcu, Darıca sahilinde mevcut amfi tiyatroda kurulan ringde kozlarını paylaştı. Müsabakalarda galip mevrut sporculara ödülleri protokol üyeleri marifetiyle verildi. Vatandaşların alçak ilgi gösterdiği Muay Thai karşılaşmaları içki kesti.

Emre Kaan Kanar: “Vatandaşların desteği baya benzeri büyüktü”

Evinde olduğu üzere mücadeleye şişman tıpkısı coşkuyla çıkan ve izleyicilerden nazik destek gören Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü sporcusu Emre Kaan Kanar, “Yaklaşık 10 yıldır dövüş sporlarıyla uğraşıyorum. Bugün dahi Darıca’birlikte çok pir tıpkısı müsabaka düzenlendi. Darıca’nın sporcusu adına ben dövüştüm. Haddinden Fazla domuzuna aynı geceydi. Vatandaşların desteği büyüktü. Bunun sebebi yıllardır Darıca’ya bu spor anlamında bakım vermiş olmamız. Darıca sporcusu yerine el üzerinde tutulan biriyim Allah’a şükür. Buraya çıktığım zaman haddinden fazla heyecanlanıyorum. Zira bura zat evimiz. ‘Acaba maçı kaybeder miyim?’ diye niteleyerek düşünüyorum, o büyüklüğünde izleyici bizi izliyor. Ayrımsız tedirginlikle çıkıyoruz elhak ama yengi olunca haddinden fazla sunturlu oluyor. Hevesli adına toplanmış 10 maçım vardı, bunların 8’ini kazanmıştım, 3 nöbet rakiplerimi nakavt etmiştim. Bu dahi 11. müsabakamız oldu. Yengi sayısını 9’a çıkardım. İnşallah bunların devamı ati” dedi.

Hüsamettin Ergül: “Amfi tiyatro bir nice organizasyona sülale sahipliği yaptı”

Darıca Belediyesi Yetişek ve Spor Kulübü Başkanı Hüsamettin Ergül ise, “2 sene evvel yapmıştık biz Muay Thai organizasyonunu. Haddinden Fazla nazik hazzetme gördü. Muay Thai, Tayland’a başmaklık bire bir spor. Ama Türkiye’bile çokça vâsi. Bizim birlikte Darıca Belediyesi kendisine Muay Thai branşında Emre kadar birçok sporcularımız var. Zaman 2’dahi 2 yaptık. Kayran çok amelî. Burada biz yakın tarihte yumruk oyunu müsabakaları birlikte tahsis etmek istiyoruz. Darıca insanı amiyane sporu seviyor. Amfi seyretme bir nice organizasyona aile sahipliği yaptı amma haricen mevrut, bu spora ikbal vermiş insanlar üstelik haddinden fazla bahtiyar. O yüzden böyle tıpkı organizasyona ev sahipliği yaptığımız amacıyla biz da mutluyuz” diye niteleyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: