34 afiyet personeli deprem bölgesine uğurlandı

34 esenlik personeli yer sarsıntısı bölgesine uğurlandı

KIRKLARELİ – Kahramanmaraş merkezli 10 ilde hareketli olan deprem sonrası Kırklareli’nde 34 fahri esenlik personeli bölgeye uğurlandı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Küçük Ay geceleyin saatlerinde 7,7, gün saatlerinde Elbistan ilçesinde ise 7,6 şiddetinde meydana gelen ve 10 ilde hissedilen deprem sonrası kentlerde çalışmalara destek yöneltmek amacıyla Kırklareli’nden 34 esenlik çalışanı bölgeye uğurlandı.

İl Afiyet Müdürü Mahmur Çiçeği Cerit, deprem bölgesine 34 keyif personelini uğurladıklarını anlatım ederek, “İlk günden itibaren yüzlerce arkadaşımız gönüllü oldu. İlk başta UMKE ekiplerimiz, 112 ekiplerimiz ve geri hizmet ekiplerimiz yer sarsıntısı bölgesine gitmişti. Havari sağlık hizmetleri ve umum sağlığı hizmetlerine katkı temin etmek için bölgeye sağlık personeli desteğini sürdürüyoruz. Zaman üstelik 34 personelimiz yola çıkıyor. Bunların içerisinde familya hekimi, hemşirelerimiz, hekimlerimiz, asayiş, saffet ve bilim hazırlamada memur arkadaşlarımız var” dedi.

Kırklareli Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi 3. Evre Yavaş Bakım Hemşiresi Ayşen Müellif fahri olarak zelzele bölgesine gittiğini belirterek, “İlk günden beri zelzele bölgesine gezmek amacıyla fahri arkadaşlarımızla fert atıyoruz. Hoşur orada bire bir kişinin elini burulmak istiyoruz. Demin böyle tıpkısı vesile geçti elimize, inşallah elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Daha bilahare gidecek olan gönüllü personele yer sarsıntısı bölgesi için bilgi verildi.

Share: