37 yıldır yatalak eşine çağa kadar bakıyor

Kahramanmaraş’ta 65 yaşındaki Meryem Muttalipoğlu, gidiş geliş kazası sonucunda belden aşağısı tutmayan eşi Selahattin Muttalipoğlu’na 37 yıldır çağa üzere bakıyor.

Onikişubat ilçesi Osmangazi Mahallesi’nde ruhlu 5 çocuk annesi Meryem Muttalipoğlu, 1985 yılında gidiş geliş kazası nâkil ve kaza sonrasında belden aşağısı tutmayan 70 yaşındaki eşi Selahattin Muttalipoğlu’na yıllardır bıkmadan gözü kabilinden bakıyor.

Eşini çokça sevdiğini belirten Meryem Muttalipoğlu, “Eşim gidiş geliş kazası geçirdi. 37 yıldır eşime bebek kadar bakıyorum. 5 çocuğum var. Eşimin başımda yeri var, süt kuzusu kabilinden bakıyorum. Sabahleyin kalkıyoruz bu arada namazlarımızı kılarız, suyunu veririm abdestini alır, Kur’an-ı Semih’i da okur. Ego kendisi uyuyana büyüklüğünde kahvaltısını hazırlarım beraber kahvaltımızı yaptıktan sonradan ben evin işini yaparken kendisi Kur’an-ı Kerim okumaya devam kırat. Acun ayrımsız yana, eşim benzeri yana. O büyüklüğünde çokça seviyorum. Rabbim sevdirmiş. 49 yıl bir yastığa temel koyduk ve henüz yeni evlenmiş gibiyiz” ifadesini kullandı.

“Cenabıhak benim ömrümden alsın eşime versin” diyen Selahattin Muttalipoğlu, ” Malatya’ya giderken tıpkısı kaza sonucu belim kırıldı. Kuşaktan dun tutmuyor. 37 yıldır de eşim bana bebek gibi bakıyor. 1967 yılında güreş yapmaya başladım. Kaza olana büyüklüğünde 1985 yılına büyüklüğünde güreş yaptım. Fakat kâffesi yalan oldu. Eğer eşim olmasaydı bu hayatı idame ettirmek gibi olmazdı. Tanrı ondan razı olsun. Tıpkısı sözümü hala iki yapmıyor. Çayım olsun, kahvem olsun, yemek ve mihman üstüne çokça titiziz. Mevrut misafirlerimize elimizden geldiğince hizmetimizi yapıyoruz. 1973 yılında evlendik. Eşimle bugün evlenmişiz kabil birbirimize hürmetli, canan, izzetli ve ikramlıyız. Birbirimizi çokça seviyoruz ve Rabbim bu sevgimizi sürekli eylesin. Gündeş evlilikler, evlilik değil kadar. Birbirini sevmiyor, birbirini saymıyor, birbirlerine ululuk, hürmet yapmıyorlar. Oyuncak olmuşlar. Zaman evleniyorlar erte ayrılmaya kalkıyorlar. Bu zahir evlilik, bu kuşkusuz yuva, bu pekâlâ mutluluk? Eşler Cenabıhak’ın emanetidir ve ona sunma gani şekilde bakılması gerekiyor. Ona gocunmak izhar etmek, ona sevgi izah etmek gerekiyor. Kendisine, çocuklarına, evine kaçmak gerekir” dedi. – KAHRAMANMARAŞShare: