#39;cumhuriyet’in 100. Yıl Marşı’nı Söylerim’

Gazeteci Arif Özgür, Cumhuriyet’in yüzüncü yıl marşını bestelemesi ve seslendirmesi beklenen kişileri köşesine taşıdı. Bağımsız Milletvekili, “Cumhuriyet’in yüzüncü yıl marşını seslendirmesi hususunda Tarkan, Kıraç, Haluk Levent ve Kenan Doğulu’nun adı kulislerde dolaşıyor” dedi.

Sosyal medyada kalem kavgası konusu olan evolüsyon sonrası evvel izah hanende Kasıt Kekilli’den geldi.

Kasıt Kekilli, esbak dolaşma Giresun’da planlı “Fındık Festivali”nde hayalet aldı.

Konser öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Meram Kekilli, “Cumhuriyetimizin 100. yılı şerefine yapılması planlanan 100. yıl marşı amacıyla size öneri gelse söyler misiniz?” sorusunu yanıtladı.

“VATAN AŞKININ BEDELİ YOKTUR”

Kekilli, “Bir Tane tıpkısı şartım peki; servet önermezlerse şayet… Zira yurt, kavim aşkının bedeli yoktur. Fakat o şekilde akseptans edebilirim.” dedi.

Maksat Kekilli, geçtiğimiz haftalarda benzeri ahali konseri sırasında yaptığı Bülent Ersoy gafının hatırlatılması üstüne, “Bülent Hanım’ı çok seviyorum. ‘Diva’mızı seviyoruz ve saygılarımızı sunuyoruz.” demekle yetindi.

MURAT KEKİLLİ KİMDİR?

Gaye Kekilli 18 April 1968, Adana tevellütlü, Türk hanende.

18 April 1968 yılında Adana’da doğan Tasavvur Kekilli; İlk, ılımlı ve lise eğitimini da Adana’da tamamladı. Kocavezir Mahallesi’nde oturan ailesinin fukara olması dolayısıyla tatillerde, Adana ve Ceyhan’da lamba karpuzu tarlalarında çalışmıştır. Adana’da gençlik sarayının müdürü ile tanışıp, onun yanına gidip gelirken orada piyano araklayan aynı arkadaşını görür ve hayran evet ve müzik hayatına ilk piyano ile başlar. 1989 yılında yurtsal görevi üzere askere masraf, 1991 yılında askerden döner kebap ve yaşantısına aktif olarak başlar.

1992 – 1993 yıllarında Adana Ihtişam Konservatuvarı sınavlarını kazanır; fakat, aynı yıl kadar bitmeme edip ayrılır. 1994’te İstanbul’a dirimlik benzeri grupta çalışır ve önceki grubunu Kilikyalılar’ı kurar. 1996 yılında ise Yolcular grubu ile meşgul ve Eşek Gözlüm albümünü çıkartır. Bu albümün matlup yere gelmediği bilerek Ferdifon Müzik firması ile yollarını ayırır. Elan bilahare Boğaziçi Saz ile anlaşır ve 1999 yılında Bu Akşam Ezanı Ölürüm ismindeki albümünü çıkartır. Bu uzunçalar çok şişman tıpkı patlama oluşturur. Anca ki şarkının bireylerde intihar etkisi yarattığı söylenmiştir. Bu yüzden Kurtulma Muhtar faal yayında Kekilli’yi eleştiren sözler harcama etmiştir. 2002 Yılının Küçük Ay ayında Boğaziçi Müzik ile Yedialtı ünlü albümü çıkarır. Arkası Sıra gene 2004’te Boğaziçi Enstrüman ile Avara albümünü çıkarır. 2006 yılında Boğaziçi Çalgı ile Ayrımsız Sonraki Antlaşma ünlü albümü çıkarır. Ayrıntılı ayrımsız aradan sonra 2010 yılında Boğaziçi Enstrüman ile Kalbimdeki Zedelenmek albümünü çıkarmıştır. Resimlik birlikte yegâne parçaya görümsetme çekilmiştir. Garaz Kekilli’nin yeni albümü Sim Teller 2013 yılında piyasaya sürülmüştür.

Diskografi

Albümleri

1996: Vay Be! Uzun Kulaklı Gözlüm

1999: Bu Akşam Ölürüm

2002: Yedialtı

2004: Avara

2006: Tıpkı Ahir Ant

2010: Kalbimdeki Darp

2013: Gümüş Teller

Single’ları

2016: “Yeni Ayrımsız Nefes”

2019: “Salını Salını” (Serkan Baht ile)

Oynadığı diziler

Dengi Dengine – Seyfi (2019)

Share: