5 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ KAZADA YARALI SÜRÜCÜ, YANLIŞ ŞERİDE GİRMİŞ

KONYA’da iki otomobilin çarpışması sonucu tıpkı aileden 5 kişinin öldüğü kazaya ilgilendiren eskimemiş detaylar ortaya daha çok. Kazada yaralanan sair otomobilin güdücü Ulu Bolat’ın mukassem yolun başlangıcında kavisli şeride girdiği, kazanın bu nedenle yaşandığı belirtildi.

Kaza, 07.30 sıralarında Yunak- Polatlı karaca yolunun 7’nci kilometresinde meydana geldi. Yüksek Bolat yönetimindeki 06 FN 6095 plakalı otomobil, Akşehir’üstelik aşevi işleten Şemsettin Garaz Kaya’nın kullandığı 42 BVT 49 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada Şemsettin Murat Kaya, babası Alay Kayaç, annesi Zehra Kaya ile akrabaları Zübeyde Harmancı, annesi Rahime Harmancı yaşamını yitirdi. Mualla Bolat ile yanındaki Nurgül Koctürk Bolat de yaralandı. İhbarla mevrut afiyet ekiplerince hastaneye kaldırılan 2 yaralının tedavisinin sürdüğü belirtildi.

ANKARA’YA KIZ KARDEŞİNİ ZİYARETE GİDİYORLARMIŞ

Kazaya ilgilendiren yıpranmamış detaylar ortaya daha çok. Güdücü Uca Bolat’ın mukassem yolun başlangıcında falsolu şeride girdiği, kazanın bu nedenle yaşandığı belirtildi. Kazada yaşamını yitiren sürücü Şemsettin Erek Kayaç’nın ise ailesi ile birlikte Ankara’daki kız kardeşini ziyarete gittikleri ve bire bir zamanda beğendiği bir uzlaştırıcı ahzetmek üzere yola çıktığı öğrenildi. Zübeyde Harmancı ile annesi Rahime Harmancı’nın cenazeleri ise Hasanpaşa İmaret Camisi’nde kılınan namazın arkası sıra Nasreddin Öğretmen Mezarlığı’na defnedildi. Cenazeye Akşehir Kaymakamı Mehmet Hususi, Şehremini Salih Akkaya ve yakınları katıldı. Şemsettin Tasavvur Kaya, annesi Zehra ve babası Saraka Kaya’nın cenazeleri birlikte ikindi namazı sonrası tıpkı mezarlığa defnedilecek. (DHA)Share: