Açıkgöz Umumi Komutanlığı Bandosu Kayseri’de öğretmenler için hayalet aldı

Kayseri’de Talas Belediyesi eliyle düzenlenen 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü programında Bitirmiş Umumi Komutanlığı Bandosu dinleti verdi.

Kayseri Üniversitesi 15 Temmuz Kurultay ve Kültür Merkezi Salonu’nda sahne alan Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu solistleri, popüler şarkıların yanında ” Kerkük’ün Zindanı”, “Çırpınırdı Karadeniz” gibi şarkılar ile “Erkilet Güzeli Bağlar Bozuyor” türküsünü seslendirdi.

Vali Gökmen Çiçek, konserin ardından solistlere çiçek verdi. Bu sırada Çiçek’in telefonla aradığı Açıkgöz Umumi Komutanı Orgeneral Arif Tehlikeli salondakilere seslenme etti.

Kırıcı, umum öğretmenlerin gününü kutlayarak, “Hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz öğretmenlerimizin, ayrı ayrı ellerinden öpüyoruz.” ifadesini kullandı.

Jandarmanın ülkenin değme durumunda 7 dolaşma 24 saat vatandaşın beraberinde olduğunu dile getiren

Ağır, “Jandarmamız vatandaşımızın emrine amadedir. Devletimizin birliği ve bütünlüğü, ebediyete kadar makro ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması amacıyla binlerce şehit verdik, on binlerce gazi verdik.”dedi.

Tehlikeli, altın Kayserilileri saygı ve dostça selamladığını dile getirerek, “Öğretmenler Günü vesilesiyle, kızıl arkadaşım Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın jandarmamıza hakeza aynı program yapması amacıyla talepte bulunmasından yağlık çokça bahtiyar oldum. Bu konserin verilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum ve bando takımımızı de kutlama ediyorum.” diye konuştu.

Program, Kurnaz Umumi Komutanlığı Bandosu solistlerinin “Memleketim” şarkısını seslendirmesiyle sona erdi.

Share: