Acılı ülkenin rengi TOGG’u süsleyecek

Üzüntülü ülkenin rengi TOGG’u süsleyecek

TOGG’un “Kula” kalite modeli Kulalıları heyecanlandırdı

MANİSA – Türkiye’nin domestik ve milli otomobili TOGG’un lansman rengi “Kula Grisi” yanık mutluluk namına adlandırılan Manisa’nın Kula ilçesinde cümbüş oluşturdu. TOGG’un renkleri ortada Kula’nın de vadi alması 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99. yılında ilçede gelgel yaşattı.

Türkiye’nin geçmiş ve tek UNESCO tescilli Jeoparkına cemaat, tarihi ve turistik yapısıyla yerli ve ecnebi turistlerin sargı odağı haline gelen Manisa’nın Kula ilçesinde, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı’yla birlikte bambaşka benzeri pir henüz yaşanıyor. Acun markası olma uğrunda emin adımlarla ilerleyici Türkiye’nin yerel otomobil firması TOGG, açıkladığı tanıtım renklerinde Kula’ya bile meydan verdi. Yanardağ konileri, patlama kraterleri, püskürtü akıntıları, mecmua bazalt platoları ve tüf örtüsü, volkanizmalar oluşumunun eş rengi adına akseptans edilen gri rengi, TOGG’un C-SUV modeline beniâdem oldu. Gemlik mavisi, Rum kırmızısı, Oltu siyahı, Kapadokya kum beji ve Pamukkale beyazı yerine açıklayan elvan arasındaki Kula grisine bile; ” Kula’nın natürel yapısı, kayaçları ve vadileriyle yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişini günümüze taşıyan gri ihtişamı” sözleriyle düz verildi.

Kula halkı olarak TOGG’A Kula isminin verilmesinin çalım kaynağı olduğunu anlatım eden Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tarım Mühendisi Aytekin Şadan, “Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’un renklerinden birisinin Kula olması, bizlere alım verdi. Cumhuriyet Altını kabilinden ayrımsız kazanımın hususi gününde bu özel isim bizleri fazlasıyla kıvançlı etti. Tarihi ve kültürel zenginliklerin bayrı şehri Kula’mızın isminin böyle duyulması yemeden içmeden ülkemizde değil, dünyada birlikte milyonların duyması bizim açımızdan çok eke tıpkı olaydır. Bu gelişmede emeği olan başta Kulalı hemşerimiz Toyluk ve Spor Bakanımı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Uran ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a ve sunma önemlisi birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz şükranlarımızı sunarız. İnşallah yollarda daha yoğun gördüğümüzde memnuniyetimizin daha bile artacağı TOGG’un ülkemize ve milletimize aynalı olmasını dilerim. Yer kısa zamanda benzeri skor TOGG sahibi olmayı üstelik canı ilgiyle rağbet ederim. Vatanımıza ve milletimize ömre bedel olsun” dedi.

Doğal taş sektöründe hizmet verdiklerinden dünya TOGG’un bu ayrıcalıklı tanıtım rengine nazik destek sağlayacaklarını dile getiren gelişim insanı Ahmet Garip ise, TOGG Kula grisinin dizi üretime geçmesinin peşi sıra işletmenin parçalanmamış araçlarını TOGG ile değiştirmeyi planladıklarını söyledi. Kula grisi TOGG’un Kula’ya hayırlar getirmesini dileyen Kimsesiz, “İşletmemizin Kula’da olmasından belde TOGG’a Kula isminin verilmesi bizi çok kıvançlı etti. Kula’nın dünyada markalaşması amacıyla çok şişman bir ağırlık olacağını düşünüyoruz. Kula’mıza da hayırlar getirmesini diliyoruz. Bizde natürel taş sektöründe olduğumuz üzere Kula ile özdeşleşmesinden hava TOGG’A çokça iri desteğimiz olacak. TOGG’un ilk dizi film üretime geçtiğinde cemi araçlarımızı TOGG ile değiştirmeyi planlıyoruz” diyerek konuştu.

TOGG’un lansman renklerinden biri olan Kula grisinin Kula’nın dünya çapındaki tanıtımına katkı sağlayacağını dile getirerek sözlerine başlayan Kula Kaymakamı Birkan Tatlısöz; “Türkiye’nin önceki yerli ve milli otomobili TOGG’un tanıtım renklerinden birine Kula’nın katıksız yapısından, kayaçlarından, vadilerinden ve yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişinden esinlenilerek Kula ismi verilmiştir. Bittabi bu ebat Kula ve Kulalı hemşerilerimiz amacıyla gelgel vesilesi, gurur kaynağıdır. Tarihiyle, kültürüyle, turizmiyle bölgenin yükselen değerlerinden biri olan Kula’nın tanıtımına ve reklamına üstelik çokça tehlikeli anlamda ulama sağlayacaktır. Kula isminin verilmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Eksiksiz Kulalı hemşerilerimize üstelik yalabık ve iyi olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Share: