Acun şampiyonu Mısır Yasemini Adar Kahraman, memleketinde coşkuyla karşılandı

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta planlı Erkân Dünya Güreş Şampiyonası’nda 76 kiloda böke olan milli pehlivan Mısır Yasemini Adar Yiğit, memleketi Balıkesir’birlikte coşkuyla karşılandı. Davullar eşliğinde Balıkesirliler ile birlikte Milli Kuvvetler Caddesinde giden Yiğit, “Bu çalkantı karşısında tüylerim diken diken oldu. Haddinden Fazla duygulandım” dedi.

Şampiyonada 76 kilo finalinde Mısırlı Samar Amer Ibrahim Hamza’yı 6-0 yenik fail milli pehlivan Mısır Yasemini Adar Alp, altın madalyanın sahibi oldu. Kariyerinde ikinci posta dünya şampiyonu olan Mısır Yasemini Adar Yiğit, Türk Albeni Yolları’na (THY) ilgili uçakla saat 18.20’üstelik İstanbul’a ardından dahi Balıkesir’e geldi. Milli Güreşçi Balıkesir’da davullar, zurnalar ve konfetilerle karşılandı. Balıkesirlilerle alay malay davullar eşliğinde Milli Kuvvetler Caddesinde giden Kahraman, daha sonradan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne geldi. Burada Balıkesir Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekili Yasin Sagay marifetiyle karşılanan Alp, karşılamanın kendisini yadırgatıcı duygulandırdığını belirtti.

Alp burada yaptığı konuşmada, “2017 yılının peşi sıra 2’nci kat acun şampiyonu oldum. Bayrağımızı dalgalandırıp İstiklal Marşı’nı okuttum. Öncelikle memleketim Balıkesirime, sonradan Türkiye’ye anlı şanlı uğurlu olsun. Kıtipiyoz çokça mutluyum. Çokça gururluyum. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin, Başkan Yücel Yılmaz’ın ve kulübümün destekleriyle ülkemi sunu gani şekilde künde ettiğime inanıyorum. Burada olmaktan gururluyum, mutluyum. Haddinden Fazla iyicene aynı istikbal töreni hazırlamışlar benim amacıyla. Alelade tüylerim dikleşmiş oldu. O büyüklüğünde iyicene tıpkısı coşkuyla karşılandım ki çokça mutlu oldum. Haddinden Fazla pespaye tendürüst kızlarımız vardı, benimle beraber. Onlara alengir emsal olabiliyorsam, beni benzer alabiliyorlarsa hangi mutlu bana” dedi.”ÇOLUK ÇOCUK SPOR YAPLAMALI”Gençlere spor yapmaları üzerine öneride kâin Yasemin Adar Kahraman, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Güreş haddinden fazla ağırlık bire bir spor. Amma canlı arkadaşlarımızın kategorik şiddetli alışkanlıklardan sıyrılmak için spor yapmaları gerektiğine inanıyorum. Bu seçkin kol kabil. Yalnız güreş olması eke değil. Şöyle bildirmek gerekirse bayrağımız dalgalandırıp İstiklal Marşı’nı okutmak pespaye herkese şans olmuyor ve çok iyice ayrımsız duygu. İnşallah arkamdan mevrut gençlerimizin da beni emsal alarak bu duyguyu yaşamalarını isterim. Ailemin bana desteği çok şişman oldu. Hiçbir devir beni yadırgamadılar. Sağ olsunlar ailem bile sonsuz beni destekledi ve müsabakalarıma üstelik geldi” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başbuğ Vekilimiz Yasin Sagay ise “Bu hava hasis hepimize yeter. Yasemin ayrımsız kez henüz bizim göğsümüzü kabarttı hem Balıkesir Büyükşehir Belediyesi hem üstelik Türkiye yerine. Ama en önemlisi bu misil Balıkesir Büyükşehir Şehremaneti sporcusu olarak acun şampiyonu oldu. Biz birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak sporculara her branşa destek olmaya bitmeme edeceğiz inşallah” dedi.

Share: