Adana, Sazak, Hatay ve Osmaniye’de Gaziler Günü kutlandı

Adana, Sazak, Hatay ve Osmaniye’üstelik, 19 Ilkgüz Gaziler Haset nedeniyle tören düzenlendi.

Adana Atatürk Parkı’ndaki törende Vali Süleyman Elban, 6. Kolordu ve Bile Hususi Kuvvetler Başkan Yardımcısı Liva Nihat Ergün, Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar, Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Adana Idarehane Başkanı Coşkun Adaber, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Adana Ofis Başkanı Adaber, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve silah arkadaşlarına minnetle andığını belirterek, “19 Ilkgüz Gaziler Haset, bedeli canla ve kanla ödenmiş bu toprakların vatan olması ve devletimizin bekası önünde canlarını adayanların alım ve şerefle hatırlandığı anıldığı gündür.” dedi.

Törene İl Inanma Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Mersin

Mersin’birlikte de 19 Ilkgüz Gaziler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Altını Alanı’nda merasim düzenlendi.

Ilbay Mürtefi Hamza Güreşçi, Deniz Kuvvetleri Akdeniz Kesim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Göz, Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer ve Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Mersin Şubesi Komutan Yardımcısı Kemal Gülbeyaz’ın Atatürk Anıtı’na çelenk koyduğu programda, gocunmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Deniz Boyu Güvenlik Akdeniz Kesim Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, İl Cingöz Komutanı Sancak Necip Çarıkcıoğlu, İl Güvenlik Müdürü Mehmet Aslan, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile gaziler de törende düzlük aldı.

Hatay

Hatay Cumhuriyet Altını Meydanı’ndaki programda, Ilbay Rahmi Doğan, Garnizon Başbuğ Vekili Piyon Albay Tarık Sakil ve Büyükşehir Uray Komutan Vekili Serdengeçti Yücedal, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın peşi sıra Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Hatay Yazıhane Başkanı Mehmet Ramiz Bakır müracaat yaptı.

Vali Doğan, törenin peşi sıra gaziler ve yakınlarıyla kardeşçe etti.

Osmaniye

Osmaniye’deki merasim Ihtişam Bahçeli Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Anıt şeref defterini imzalayan Ilbay Erdinç Yılmayan, “Yiğit gazilerimiz, biliyoruz ki omuzunuzda gururla taşıdığınız heybetli madalyalar, şu dakika basmakta olduğumuz bu yerey, beher karışı uğruna verdiğiniz kahramanlığın sembolleridir.” ifadesini kullandı.

Törene Belediye Reisi Değer Esmer, AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Garnizon Komutanı Topçu Albay Kağan Kocabaş, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Share: