Adanalı berberler alım satım günleri cevaz istiyor

Ticaret Bakanlığı’nın 1 Ekim’den itibaren berber dükkânı, eş kuaförü ve görk salonlarının haftada tıpkı gün müsaade yapması yönündeki genelgesinin peşi sıra Adanalı berberler ahzüita günleri müsaade yapmak istediklerini söyledi.

Bakanlık, mutluluk genelinde 122 iz odasını ve tahminî 83 bin patika mensubunu piyes eden Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonunun talebi konusunda, esnaf ve tacirlerin tamamını külah eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) akıllıca görüşlerini üstelik alarak 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren uygulanmak için, büyüklük genelinde kül perukar, kuaför ve görk salonlarının haftanın tıpkı günü merbut olmasına değişmeyen verdi.

Ticaret Bakanlığı’nın, İçişleri Bakanlığı yoluyla 81 yer valiliğine gönderdiği karara bakarak, berber, kuaför ve gösteriş salonlarının haftanın hangi günü bağlı olacağı, büro temsilcisi iz kuruluşlarının görüşleri gönüllenmek yoluyla, seçme ilin özlük dinamikleri zarfında valiler yoluyla belirlenecek.

Bu kararın alınmasının ardından Adana’üstelik berberlik yapan Ahmet Uluçay, kararın çokça müspet olduğunu nahak yere rekabetin üstelik önüne geçileceğini belirterek, “Elan evvel berberler odasının almış olduğu ahzüita günü müsaade yapılması kararı var. Fakat bunu denetleyecek kimesne olmadığı amacıyla it canlı uygulanmıyordu. Hep istediği antlaşma açıp kapatıyordu. Şimdi alınan bu karardan sonra tığ berberler adına Alışveriş günü müsaade yarmak istiyoruz. Münasebet günü izin haset olup üstelik bu kurula uymayanlara daha çok ukubet ati. Bu de berberleri tıpkısı sisteme sokar. Ahzüita günleri düğün çokça oluyor damat hangi olacak diyebilir rüfeka. Bunun üzere da hususi tıpkısı müsaade alıp damadı olan berberlere o dönem 2-3 saat yemeden içmeden eloğlu kazımak kaydıyla izin verilebilir. Bu karar çokça yerinde destekliyoruz” dedi. – ADANAShare: