Adasokağı’nın bakir transferleri, Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde temelli olmayı hedefliyor

Hentbolda Kadınlar Süper Lig’e yükselen Mutlu Adasokağı Spor Kulübünün eskimemiş transferleri alacakları sonuçlarla ligde kalıcı olmayı istiyor.

Kadrosunu 4 bakir transferle güçlendiren Adasokağı, bu sezon ilk defa mücadele edeceği ligde kalburüstü olabilmek amacıyla antrenmanlarını sürdürüyor.

Sezon öncesi İzmir Gençlik Merkezleri Cahillik ve Spor Kulübünden, Akdeniz ekibinin kadrosuna katılan 17 yaşındaki oyun kurucu Berfin Havinsu Zengin, AA muhabirine, 11 Eylül’dahi Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü maçıyla lige başlayacaklarını söyledi.

Hedefleri olan benzeri takıma katıldığı üzere mutlu olduğunu anlatan Berfin, aheste bir tempoyla ilk kez savaş edecekleri ligde adlarından kortej yol açmak istediklerini belirtti.

Takımda herkesin uyum içerisinde ligde temelli olma hedefiyle çalıştığını aktaran Berfin, “Rüçhan hedefimiz dinç sporcuların birlikte ligde tıpkı şeyler başarabileceğini ispat etmek. Hep mızıka arkadaşlarımın birlikte o istekte olduğunu düşünüyorum. Hepimiz heyecanlıyız. Süper Lig’üstelik sürekli olmayı hedefliyoruz. Bu takımın kullanılmamış tıpkı parçasıyım, ben bile ilk defa Süper Lig’bile minval giyeceğim. Haddinden Fazla tecrübeli ablalarım var ve onlara alın oynayacak doğmak beni heyecanlandırıyor.” diye niteleyerek konuştu.

Berfin, takımda kendini kanıtlayıp milli formayı atmak istediğini dahi belirtti.

İrem Birey İnce: “Bizi iyice aynı sezon bekliyor”

Takımın kadrosuna zaman öncesi Rize ekibi Olimpik Münasebet Spor Kulübünden para aktarımı olan 19 yaşındaki kanat oyuncusu İrem Fert İnce de gözyaşı ortalaması tendürüst benzeri takıma geldiğini söyledi.

Günde koşa antrenmanla hazırlıklarını sürdürdüklerini tamlayan İrem Fert, “Topluluk olarak elimizden geleni yapacağız ve ligde kalacağız. Yenimahalle maçına motive şekilde devam ediyoruz, inşallah maçı alacağız. Hem kendim hem da takımım amacıyla elimden geleni yapacağım. Bizi güzel bire bir mevsim bekliyor.” dedi.

Başantrenör Nesimi Dağdoğan ise takımın zaman hazırlıklarını gösterişli tıpkı tempoyla sürdürdüğünü, yıpranmamış 4 transferle ilk defa mücadele edecekleri ligde en iyisini yapmaya çalışacaklarını kaydetti.Share: