Adıyaman’da yıkılan otelde hayatını kaybeden gönül Aydın’da toprağa verildi

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan Adıyaman’daki ayrımsız otelde hayatını kaybeden Mutlu Tevazulu, memleketi Aydın’ın Germencik ilçesinde serencam yolculuğuna uğurlandı.

Bir etüt şirketinde görev yapan ve görev için gittiği Adıyaman’üstelik “asrın felaketi” olarak tanımlanan depremler sonucu yıkılan otelin enkazında hayatını kaybeden Uysal’ın cenazesi, memleketi Germencik’e getirildi.

Alangüllü Camisinde öğle vakti kılınan cenaze namazına tıpkı otelin enkazından özlük imkanlarıyla çıkan hareket arkadaşı Okan Cebbar ve Tevazulu’ın 3 maaş gebe olduğu öğrenilen eşi Su Tevazulu de katıldı.

Gözyaşı döken Su Uysal’ı yakınları teskin etmeye çalıştı.

İl Itimat Müdürü Ahmet Suat Ekici, Germencik Belediye Reisi Fuat Öndeş ve İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya birlikte aileye taziyet dileklerini iletti.

Tevazulu’ın cenazesi, kılınan namazın ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Okan Cebbar, gazetecilere, sarsıntı başlayınca uyandığını, otelin civar tarafa doğru yıkılması nedeniyle kendisinin enkazdan çıkabildiğini anlatım etti.

Otelde bire bir hisse senedi durumunda görev yaptıkları 6 arkadaşının hayatını kaybettiğini dile getiren Cebbar, “Mesut benim çocukluk arkadaşımdı. Yıkılan otelin enkazından benimle gelişigüzel 9 arkadaşım dertli adına kurtuldu. 6 arkadaşımız ise enkazda kaldı, onları kaybettik. Acımız haddinden fazla şişman fazla konuşamıyorum. Yaşadığımıza şükrediyoruz.” dedi.

Share: