Adıyamanlı depremzedeler Aydın’a gelmeye bitmeme ediyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve ‘asrın felaketi’ kendisine nitelendirilen depremlerin peşi sıra başlatılan yardım seferberliği çerçevesinde Okumuş’üstelik misafir edilecek olan Adıyamanlı depremzedeler, Münevver’a getirilmeye bitmeme ediyor.

Geçtiğimiz 6 Şubat Pazartesi günü saat 04.17’birlikte Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesinde 7.7 kadar aynı deprem meydana geldi. İlk depremin arkası sıra ayrımsız çevrim içerisinde tekrar Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde ikinci ayrımsız yer sarsıntısı henüz yaşandı. Yıkıcı depremlerde Kahramanmaraş başta tutmak için Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illeri de hasar gördü. Depremde 22 binin üzerinde yurttaş hayatını kaybederken, 80 binin üstünde vatandaş de yaralandı.

Yaşanan depremlerin ardından Adıyamanlı depremzedeleri Görgülü’üstelik yatırmak için çalışma başlatıldı. Entelektüel Valiliği koordinasyonunda yürütülen çalışmalar çerçevesinde Vazıh’a getirilen depremzedeler değişik yurtlarda ve amme kurumlarının misafirhanelerinde mihman edilecek.

Geçtiğimiz Cuma Namazı günü Adıyaman’dan 120 nefis önce barhana Entelektüel’a getirilirken, bugün üstelik 3 otobüs ile bölgedeki, depremzedeler Efeler ilçesinde bulunan Atatürk Mecbur Spor Salonu’na getirildi. Burada kayıtları yapılan depremzedeler elan sonra Nazilli ilçesindeki Hacı Efendizade Öğrenci Yurdu ve Kuşadası ilçesi Ağa Ayşe Öğrenci Yurdu’na yerleştirilmek üzere yola çıkacak. – AYDIN

Share: