Adıyamanlı depremzedeler Aydın’a gelmeye devam ediyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve ‘asrın felaketi’ kendisine nitelendirilen depremlerin arkası sıra başlatılan müzaheret seferberliği çerçevesinde Ziyalı’dahi misafir edilecek olan Adıyamanlı depremzedeler, Entelektüel’a getirilmeye bitmeme ediyor.

Geçtiğimiz 6 Şubat Pazartesi günü saat 04.17’birlikte Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesinde 7.7 kadar tıpkısı sarsıntı meydana geldi. İlk depremin ardından bir dönem içerisinde gine Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 7.6 kadar ikinci tıpkısı zelzele henüz yaşandı. Tahripkâr depremlerde Kahramanmaraş başta almak amacıyla Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illeri üstelik hasar gördü. Depremde 22 binin üstünde yurttaş hayatını kaybederken, 80 binin üzerinde vatandaş bile yaralandı.

Yaşanan depremlerin peşi sıra Adıyamanlı depremzedeleri Okumuş’birlikte misafir etmek için mesai başlatıldı. Entelektüel Valiliği koordinasyonunda düzenlenen icraat çerçevesinde Okumuş’a getirilen depremzedeler muhtelif yurtlarda ve kamu kurumlarının misafirhanelerinde konuk edilecek.

Geçtiğimiz Cuma Namazı günü Adıyaman’dan 120 kişilik önceki barhana Okumuş’a getirilirken, zaman de 3 otobüs ile bölgedeki, depremzedeler Efeler ilçesinde bulunan Atatürk Sınırlanmış Spor Salonu’na getirildi. Burada kayıtları yapılan depremzedeler daha sonraları Nazilli ilçesindeki Hacı Efendizade Öğrenci Yurdu ve Kuşadası ilçesi Ağabey Ayşe Öğrenci Yurdu’na vazedilmek üzere yola çıkacak. – AYDIN

Share: