Adıyamanlı depremzedeler Nazilli’de yurtlara yerleştiriliyor

Adıyaman’dan mevrut depremzedeler, barınmak üzere Kültürlü’ın Nazilli ilçesindeki yurtlara yerleşiyor. Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı Kültürlü-Nazilli Hacı Mustafa Efendizade Ayvaz Mektepli Yurduna getirilen önce etapta 20 depremzede için barınma ve başka imkanlar seferber edildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile SYDV ekiplerinin da depremzedeler için başlattığı çalışmada misafirler ve çocukları üzere vacip yekpare ihtiyaçların giderilmesi üzere Aydın Valiliği ve Nazilli Kaymakamlığı seferber oldu. Çocukları ile birlikte yurda yerleşen aileler kendileri amacıyla sunulan hizmetlerden çokça memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Depremzede Lütfi Feryer, “Öncelikle bütün yurduma, ülkeme, vatandaşlarımıza, herkesten Cenabıhak razı olsun. Adıyaman’dan Nazilli’ye geldik. Geldiğimizde mikro görevlisi, jandarmamız, polisimiz, afiyet personelimiz, hep memurlarımız, tekmil celal personelleri bütünü burada hazır kıta bizi bekliyordu. Sözde kardeşleri mevrut kadar bütünü kucağını açtı bize. Hepsine çok teşekkürname ediyorum. Daraç görevlilere bizi aile kabil bakıyor. Haddinden Fazla teşekkür ediyoruz hepsine. Saflık görevlisinden, aşçısından, müdürüne hepsine. Ahi kabil bakıyorlar bize. Biz yer sarsıntısı mağduruyuz. Bir Nice acıyı geride bıraktık. Kesinlikle sitem etmeyelim, kimseyi suçlamayalım. Tanrı’tan geldi. Lütfen birbirimize sarılalım. Kelimelerin bittiği düz. Seçkin kapının acısı var. Değme kapının ağlayanı var. Allah devletimize zeval getirmesin. Lütfen hepimiz umum ele olalım. Şu anda sarısı-kırmızısı namevcut. Şu anda yegâne canevi olmanın saati” dedi.

Zelzele mağduru bir vatandaş birlikte, “Zelzele bölgesinden kişi imkanlarımızla geldik. Buradaki arkadaşlar sağlıklı olsun bilcümle imkanları ile seferber oldular. Şu andaki imkanlarımız gayet fena hâlde. Tanrı devletimize, milletimize bozulma vermesin. Bilcümle beraber inşallah bu işin üstesinden geleceğimize bile inanıyorum ego. Yeter kim bağlanak olalım. Hep beraber olalım” diye konuştu. – AYDIN

Share: