Adlı Amerikan dergisinden TB3 değerlendirilmesi: Irak kıyılardaki gemileri yıldırma edebilir

Amerika’nın önde gelen dergisinde düzlük kayran Türkiye’nin ürettiği insansız cidal uçaklarına dair analiz berenarı dikkat çekti. Dergide, Bayraktar TB3’ün değişik özelliklerine değinirken gemilere konumlanmasının nazik kazanım sağlayacağını anlatım etti.

”ÇATIŞMALARDA KENDİNİ KANITLADI”

Analizde, Bayraktar TB2 dron’u akıbet yıllarda türlü çatışmalarda değerini kanıtladıktan sonraları, Baykar şimdi TB3’ü geliştirildiğine saha verilirken ”TB3, katlanabilir kanatlarının göze çarpan istisnası dışında, eski TB2 ile az daha benzeri görünüyor” denildi.

”TCG RUM 30-50 PARE TB3 TAŞIYABİLİR”

Analizin devamında Türkiye’nin önceki tayyare gemisi TCG Anadolu ve TB3 ilişkisine üstelik saha verilerek, ”TB3, Türkiye’nin yaklaşmakta olan amiral gemisi, TCG Rum (L-400) adını haiz tıpkı amfibi cenk gemisi ve dış satım üzere geliştiriliyor.TB3’ün katlanır kanatları sayesinde Rum, bunların 30-50’sini taşıyabilecek” açıklamalarına yer verildi.

”UZAK ÜLKELERE YAĞIZ OPERASYONLARI YAPABİLİR”

Haberde son olarak, ”TB3’lerin değme biri, TB2’nin taşıyabileceği türlü mühimmatları taşıyabilir ve ateşleyebilir. Türkiye kıyılarından uzaktaki antagonist gemilerini gözdağı edebilir veya ırak ülkelerdeki kara operasyonlarını destekleyebilirler. Bu büyüklüğünde gelişmemiş benzeri pistte kalkış ve baş aşağı beğenmek üzere tasarlanmış olması, TB3’ü yukarıda bahsedilen dron’lardan çokça elan mahdut alınabilir ve nedeniyle değişik görevler için elan fazla kullanılabilir kılıyor” dedi.

Share: