AFAD’dan 10 ile akva yağış uyarısı! Çağ dahi belli

AFAD Kıyamet ve Ivedili Ebat Idare Merkezi (AADYM), akva yağışlara karşı; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Edirne valiliklerine uyartı mesajı gönderdi.

YARIN SABAHLEYIN SAATLERİNDE ETKİLİ OLMAYA BAŞLAYACAK

AFAD aracılığıyla gönderilen uyarıda, kuvvetli yağışın başlama tarihine ilgili de bilgelik verildi. Buna göre yağışın sabahleyin saatlerinden itibaren etkili olacağı tabir edildi. Vatandaşların, evlerden çıkarken tedbir alması gerektiğini şeş çizildi.

AKOM’DAN DAHI UYARI GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Kıyamet ve Eş Güdüm Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada, Çarşamba gününden itibaren yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Ilkgüz Cumartesi gününe kadar faal olması muhtemel boğanak yağışa cebin müdebbir olunması gerektiği anlatım edildi.

“3 EYLÜL’E BÜYÜKLÜĞÜNDE DİKKATLİ OLUNMALI”

Akom’dan yapılan açıklamada, ” İstanbul’da geçtiğimiz hafta kendisini gösteren yer meydan sağlam yağmur ve tereddütlü gelgel etkisini gine gösterecek. AKOM, İstanbul mülk geneli amacıyla 31 Ağustos Çarşamba gününden 3 Ilkgüz Cumartesi gününe kadar vatandaşları değme ihtimale alın dikkatli olmaları ve yapılan uyarıları strateji etmeleri hesabına uyardı.Share: