Afiyet-Sen’den sarsıntı bölgesindeki afiyet çalışanlarına ilgilendiren izah Açıklaması

Sağlık-Sen, depremzede keyif çalışanlarının vadi değişikliği taleplerinin anında karşılanması, bölgede görevlendirilen bütün sağlık çalışanlarının heveslendirme ve aya ekleme ödemelerinin 6 kamer süresince artırımlı ödenmesi taleplerinde bulundu.

Sendikadan yapılan açıklamaya göre, zelzele bölgesinde görev eden afiyet çalışanlarının rica ve sorunları, çözüm önerileriyle birlikte Keyif Bakanlığı ile paylaşıldı.

Esenlik-Sen Genel Başkanı Ahi Durmuş ve Umumi Başkan Yardımcısı Yusuf Dural imzasıyla Keyif Bakanlığı Hile Hizmetleri Umumi Müdürlüğüne yapılan bağlanmış başvuruda, kıyamet bölgesi illeri kadrolarında fariza fail ve gayrı illerden eğreti işyar gelen sağlık çalışanlarının hareket yükünün hafifletilmesi gerektiğine işaret edildi.

Başvuruda, afet bölgesindeki depremzede sağlık çalışanlarının durumları ayn uğrunda bulundurularak, Afiyet Bakanlığı Atama ve Düzlük Değişikliği Yönetmeliği’nin 21’inci maddesine istinaden yer değişikliği taleplerinin hemencecik karşılanması gerektiği aktarıldı.

Gerek bölgede görev yapan gerekse görevlendirmeyle bölgeye revan sağlık çalışanlarının barınma ve anne ihtiyaçlarının karşılanmasına evleviyet verilmesi talebi üstelik anlamsız başvuruda şu ifadelere yer verildi:

“Kıyamet bölgesi illerindeki koşullar dikkate alınarak arttırma esenlik personeli istihdamı benzeri an önceki yapılmalıdır. Kıran bölgesindeki illerde fariza işleyen keyif çalışanları ile kıyamet cihetiyle bölgeye görevlendirilen sağlık çalışanlarının mülhak ödemeleri hususunda tensikat yapılmalıdır.

Hem depremzede hem de arızi görevlendirilen cümle sağlık çalışanlarının isteklendirme ve taban ek ödemeleri 6 ay boyunca artırımlı ödenmelidir. Afet bölgelerindeki depremzede aile hekimliği çalışanlarının ücretleri dahi 6 ay süresince artırımlı ödenmelidir. Afet bölgelerinde fariza yapan depremzede keyif çalışanlarına ve ailelerine ruhsal bindi verilmelidir.”

Share: