AK Fırka’li Demiröz, YANLIŞSIZ Tümen Elazığ İl Başkanlığı’nda basın toplantısında konuştu Açıklaması

DÜRÜST Parti Umumi Komutan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Sıkıntılarımız var ama Türkiye’nin ekonomisi, ihracatı, istihdamı, üretimi sürat kesmiyor ve ati asır, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle Türkiye’nin olacak.” dedi.

“2023’e Akla Yatkın Şehir Buluşmaları” programı kapsamında beraberindeki heyetle Elazığ’a mevrut Demiröz, AK Parti İl Başkanlığı’nda planlı basın toplantısına katıldı.

Demiröz, burada yaptığı konuşmada, milletin içinden gelerek bugüne kadar ülkeyi yöneten YANLIŞSIZ Parti’nin 2023’ten sonradan de ülkeyi yönetmeye bitmeme edeceğini belirtti.

Bu ülkenin sorunlarını ve hangi yapılması gerektiğini bilici ve elinde projeleri olan biricik partinin YANLIŞSIZ Fırka olduğunu rapor fail Demiröz, şöyle konuştu:

“Sıkıntılarımız namevcut mu, var. Hepimiz piyasayı geziyoruz, onlarla ait her makule tedbiri alıyoruz. Bugün Türkiye serencam iki çeyrekte 7,3 ve 7,6 sırasıyla büyüyen dünyanın ikinci büyük ülkesi. Sıkıntılarımız var amma Türkiye’nin ekonomisi, ihracatı, istihdamı, üretimi atiklik kesmiyor ve ati asır, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle Türkiye’nin olacak. Türkiye Irak Doğusu’ndan Avrupa’sına ve Amerika’sına büyüklüğünde dünyanın odak noktası haline ati. İnşallah bu seyirde bitmeme edecek olursak, önümüze gelecek ve bundan geçmiş gelen engelleri dahi hepiniz biliyorsunuz, imdi gelse de Türkiye’yi kimse durduramayacak.”

Avrupa’nın bugün iktisadi sıkıntılarla kasıp kavrulduğunu ancak ülkedeki sıkıntıları milletle gelişigüzel aşacaklarını vurgulayan Demiröz, salgın döneminde dünyada yaşanan sıkıntılara değindi.

Demiröz, şöyle devam etti:

“Arkası Sıra tıpkısı da Rusya- Ukrayna savaşı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın feraseti yardımıyla, bu pandemide sağ esen ait ihtimal dünyada parmakla gösterilecek bir mutluluk olduk, gelişigüzel iki tarafla yaptığımız diyaloglarla zaman Türkiye’yi dünyanın projektör yıldızı haline getirdi. Hiç kolay değil savaşan iki mevki arasındaki heyetleri bire bir araya beyan etmek ve uzlaştırmak. Afrika kabil ansız eskimiş ve kıtlık tehlikesi olan ülkelere azık yardımlarının devam etmesi, azık tedarikinin bitmeme etmesini ulaşmak yalınç değil. Bunu sağlayıcı yegâne önder, dallı güllü lider Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

Zaman Türkiye’nin savunma sanayisindeki araçların yüzde 80’ini kendisinin ürettiğini nâkil Demiröz, “Türkiye değme tür silahını zat yapacak güce cemaat. İHA ve SİHA’larımızı yapıyoruz, dünyada parmakla gösteriliyor. Ekonomideki tahaccüm devam edecek. İstihdamı 31 milyona mevrut çalışanımız var.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Öğür Elazığ milletvekilleri Zorlu Endişe, Sermin Balık ve Zülfü Tolga Ağar, YANLIŞSIZ Fırka Malatya milletvekilleri Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Kağan Kahtalı, DOĞRU Öğür Sivas Milletvekili Semiha Çiftçi, SELIM Fırka Bingöl Mebus Feyzi Berdibek, SELIM Öğür Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman ve Belgit Çakır, Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Erzurum Saylav İbrahim Aydemir, DÜRÜST Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, organizasyon üyeleri ve partililer katıldı.

Toplantının arkası sıra Demiröz ve beraberindeki milletvekilleri, “2023’e Akıllıca Şehir Buluşmaları” programı kapsamında site merkezi ve ilçelerde değişik ziyaretler gerçekleştirerek, sivil toplum kuruluşları, esnaf, gençler ve vatandaşlarla tıpkısı araya gelecek.

Share: