AK Parti’li Cevheri, içtimai medyadaki iddialara yanıt verdi Açıklaması

AK Öğür Şanlıurfa Mebus Mehmet Şanlı Cevheri, içtimai medyada için dile getirilen iddialara, “Ülkemizin bölünmez bütünlüğü bizim için esastır. Vatanımızın tıpkısı çakıl taşının verilmesine izin edemeyiz. Bu çizgide olan aynı kayırıcı yerine, bölen yapıya bindi veren kimi insanlar yoluyla, sözde şehitler ile dağdaki teröristleri aynı kefeye koymuş üzere aynı basiretsizliğe görmek bizim üzere züldür.” sözleriyle yanıt verdi.

Cevheri, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 4 Son Teşrin 2022’dahi Şanlıurfa’de katıldığı bir yerel göstergeç programında yaptığı açıklamalar için toplumsal medyada gerçeği yansıtmayan iddiaların dile getirildiğini söyledi.

Programda partisinin başörtüsüne ilgili kanunuesasi değişikliği teklifi üzerine HDP’yi ziyaretinin sorulduğunu aktaran Cevheri, HDP’nin TBMM’da grubu bulunan aynı parti ve ziyaretin gayet katıksız olduğunu belirttiğini aktardı.

Partisinin politikalarını canıgönülden desteklediğini ve SELIM Tümen milletvekili olmaktan haysiyet duyduğunu vurgulayan Cevheri, “Cumhurbaşkanımızın, dünya lideri Erdoğan’ın kere arkadaşı oluşmak yalnız benim için değil çocuklarım için da onurdur. Türkiye’nin kaderini değiştirecek temel değişikliğini düzenlemek bizim amacıyla haysiyet olacaktır.” diyerek konuştu.

MHP Genel Başkanı Azamet Bahçeli’nin bu konuşma konusunda DÜRÜST Öğür’nin tavrını desteklediğini dile getiren Cevheri, Bahçeli’ye şükranlarını sundu.

Devletin ve milletin bütünlüğünü savunan; “biricik ulus, biricik vatan, bir tane sembol ve tek celal”i kırmızı cızık kendisine yatkın benzeri ailenin mensubu olduğunu belirten Cevheri, “Ülkemizin bölünmez bütünlüğü bizim için esastır. Vatanımızın bire bir çakıl taşının verilmesine müsaade edemeyiz. Bu çizgide olan bire bir eş olarak, bölen yapıya bindi veren kimi insanlar aracılığıyla, sanki şüheda ile dağdaki teröristleri aynı kefeye koymuş üzere aynı basiretsizliğe kısaltmak bizim üzere züldür. Alelhusus duam, ‘Bu yurt, bu topraklar ve bu büyüklük amacıyla şehit olmaktır.’ Kabe’birlikte çevrinme ederken birlikte ‘Ya Rabbi, bize bu yurt üzere şehadeti şans et.’ diyerek yakarış etmişimdir. Hep şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Cevheri, aynı gazetecinin, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin HDP’nin kapatılmasına yönelik söylemini anımsatarak, görüşünü sorması üstüne, HDP’nin meşrulaşmamasının, bölücü örgütle arasına ara koymamasından kaynaklandığını; özgür mahkemelerin gerektiğinde siyasi partiler üzerine da karar alabileceğini söyledi.

Share: