Akıbet an bilim… SAKIT HELİKOPTERİN ENKAZI KALDIRILDI, 1 YARALI TABURCU OLDU

DENİZLİ’nin Alaçık ilçesinde, Kastamonu’dan Marmaris’teki yangına desteğe giderken düşen ve Rus tabiiyetli tıpkısı mühendis ile benzeri teknisyenin hayatını kaybettiği, 2’si Türk 5 kişinin ise yaralandığı helikopter kazasında kaymakamlık kırım ekibinin incelemesi tamamlandı. Helikopter enkazı incelemelerin peşi sıra kaldırılırken, hastanedeki yaralılardan Orman Umumi Müdürlüğü Temsilcisi Kenan Fazilet, tedavisinin arkası sıra taburcu edildi.

Kastamonu’dan Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınına destek için havalanan KA 32 tipi yangın söndürme helikopteri, 21 Ilkgüz saat 16.00 sıralarında Denizli’nin Çardak ilçesinde düştü. Kazada Acımasız tabiiyetli mühendis Aleksandr Lakovlev ile teknisyen Alexey Volkov hayatını kaybetti. Türk tayyareci Ömer Kaan Şarap ile Orman Umumi Müdürlüğü Temsilcisi Kenan Erdem ve Acımasız tabiiyetli uygulayımcı Georgii Onuchin, 2’nci tayyareci İgor Turkov ve uçman İlya Ivesenkhıo ise yaralandı. Yaralılar, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi (PAÜ) ve Denizli Ululuk Hastanesi’ne kaldırıldı. Denizli Celal Hastanesi’nde tedavisi tamamlanan Kenan Fazilet, taburcu edildi. Ayrıksı yaralıların ise tedavileri sürüyor.

İNCELEME TAMAMLANDI, DEPRESYON KALDIRILDI

Alaçık Havaalanı ile Acıgöl arasındaki araziye sakıt, KA32 tipi helikopterin enkazında kaymakamlık katliam ekiplerinin incelemesi tamamlandı. Ekiplerin olay durumunda incelemesinin bitmesinin ardından helikopter enkazı ve çevreye yayılan parçalar vinç sebebiyle kaldırılıp, yüklendiği TIR’la Ankara’ya götürüldü.

ARŞİV GÖRÜNTÜLERLE

Haber-Müşteri Ramazan ÇETİNDENİZLİ, (DHA)-Share: