Akıbet an haberi! DENİZLİ’DE ORMAN YANGINI

Denizli’nin Kale ilçesindeki Müslüm; Künar ve Esenkaya ile Muğla’nın Menteşe ilçesindeki Esençay Mahallesi arasındaki ormanda sâdır yangına 11 helikopter, 9 uçak, 42 arazöz ve 2 iş makinesiyle engelleme ediliyor. Yerleşme alanlarına ırak konumdaki cuşiş rüzgarın etkisiyle yayılmaya bitmeme ediyor. Yangının çıktığı bölgenin benzeri öz yatağı içre kalması ve ulaşımın tutkun olması zımnında ekipler müdahalede baskı çekiyor. Yangının tahminî 75 hektarlık alanda enerjik olurken, alevlerin Esenkaya ve Künar mahalleri yönüne ilerlemesi konusunda icraat burada yoğunlaştı. Itfa çalışmaları alarga ve karadan tüm hızıyla sürüyor.

SÖNDÜRME HAVUZLARINA TANKERLERLE SU TAŞIDILAR

Itfa çalışmalarına köylüler üstelik destek veriyor. Köylüler, Belenköy Mahallesi’ndeki, ateş itfa havuzlarına mahallerindeki kuyulardan helikopterler amacıyla akarsu takviyesi yapıyor. (DHA)

‘YANGIN KISMEN KONTROL ALTINA ALINDI’

Denizli’nin Kermen ilçesinde çıkan orman yangınıyla ilişik Vilayet aracılığıyla yapılan bağlanmış açıklamada, yangının kısmen arama altına alındığı açıklandı. Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada, Bugün, saat 14.48 sularında Kale Muslugüme mevkiinde orman yangını başlamıştır. 112 Müstacel Davet Merkezi yoluyla itfaiye ekipleri derhal görüngü mahalline sevk edilmiştir. AFAD, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Orman Kesim Müdürlüğü ve İl Müdürlüklerimizden 6 helikopter, 4 tayyare, 128 dil ve 452 personel cuşuhuruş bölgesinde cuşiş sönüm çalışmalarını yürütmektedir. Cuşuhuruş bölgesine Kültürlü, Muğla, Manisa, Burdur, Isparta ve İzmir’den sağlamlaştırma araç ve personel yangına sözünü etmek üzere yola çıkmıştır. Devletimizin mecmu birimleri komütatör ve personeli ile birlikte halkımızın bile cansiperane desteğiyle cuşuhuruş kısmen arama altına alınmıştır denildi.Share: