Akıbet zaman haberleri… Düşünce ölümü gerçekleşen diş hekiminin organları 4 kişiye rüya oldu

Akıl ölümü gerçekleşen diş hekiminin organları 4 kişiye umut oldu

BALIKESİR – Balıkesir’in Bandırma ilçesinde aksiyon yeri önünde 3 Ilk Teşrin tarihinde geçirdiği gidiş geliş kazası sonrası ciddi yaralanan Diş Hekimi Eksiksizlik Terzioğlu(66), Bandırma Terbiye ve Araştırı Hastanesi güç bakıma makbuz. Kemal Terzioğlu, birlik müdahalelere karşın hayatını kaybetti. Kemal Terzoğlu’nun ailesinden alınan istek sonrası organlarını bağışlama kararı makbuz. 4 organı diğer insanlara maltalık buldu.

Bandırma İnönü Caddesi üstünde kâin taharri hanesine gezmek amacıyla iken yoldan karşıdan karşıya geçe kamyonetin çarpması sonucu bunaltıcı yaralandı ve beyin kanaması geçirdiği öğrenilen Dişçi Eksiksizlik Terzioğlu Bandırma Eğitim ve Araştırı Hastanesinde korkulu bakımda ünitesinde yapılan yekpare müdahalelere karşın kişi tutunamadı ve hayatını kaybetti. Terzioğlu’nun organları ayrıksı hayatlara düş oldu. Korneası Balıkesir Atatürk Cesamet Hastanesi, Karaciğeri, Uludağ Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesi ve böbrekleri ise Acıbadem Bursa Hastanesi’nde ayrımsız eksantrik hastalara düş oldu.

Bandırma Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi Anestezi ve reanimasyon uzmanı Eksper Dr. Muammer Hayri Bektaş “Sağlık camiamızda etraflı yıllardır müteharrik, senelerce hizmet veren tıpkısı zamanda keyif çalışanı ve doktor babası olan Kemal Terzioğlu 66 yaşında 3 Ilk Teşrin tarihinde kurgu dışı gidiş geliş travması ve onun akabinde kendisini kısık bakıma aldık. Teneffüs cihazına bağladık ve tedaviye aldık. Görüntüleme yöntemiyle ortada kanaması mevcuttu. Ameliyata alındı ve faaliyetler sonradan gene kırıcı bakıma alındı. İlerleyen günlerde nörolojik tabela domuzuna geriledi. Sonrası ati tetkikler yaptık 5 Teşrinievvel saat 14: 02’da klinik beyin ölümü tanısı konuldu. Durumu ailesine bildirdik, ev aza bağışı knusunda kabul etti. Nahiye Bursa Örgen Merkezi ile irtibata geçildi. Karaciğeri Uludağ Üniversitesi, böbrekleri ni Bursa Acıbadem Hastanesi, kornealarını Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi kâm etti. Yıllarca insanlara onma dağıtan Kemal Terzioğlu, serencam nefesinde de yeniden insanlara fert buldu. Namına Allahtan yağmur diliyorum. Keşki tümce bu kadar şuurlu olsa. Ayrımsız haddinden fazla insanımız organ ihtiyacı var. Bizlerde bunun için buradayız” dedi.

Mardin’birlikte özel bire bir hastanede kadın veladet ve hastalıkları dalında hekim olan kızı Put Mungan, ise babasının yanına gelerek, uzuv bağışının değişik vatandaşlara düş olduğunu vurgulayarak, “Babam yaşamayı haddinden fazla severdi. İnşallah organları başka vücutta apayrı hayatları yaşatacak. Umarım aza bağışı yapmak talip vatandaşlara da rüya peki diye düşüyorum” ifadesinde bulundu.

Share: