Akıbet zaman vukuf! Etiket alamayan martir annesinin kimliği ayağına gitti

Etiket alamayan martir annesinin kimliği ayağına gitti

AFYONKARAHİSAR – Rahatsızlığı dolayısıyla kullanılmamış tanıtma kartı başvurusunu yapamayan martir annesi Fatma Sayın’ın evine revan Afyonkarahisar İl Insan ve Yurttaşlık Müdürlüğü canlı ekipleri martir annesinin evine her an başvurusunu aldı. Şehit annesinin eskimemiş kimliği sunma kısa sürede kere vasıtasıyla evine gönderilecek.

13 Son Teşrin 1992 tarihinde Mardin’da askeriye hizmetini yaparken bölücü yıldırı örgütü mensubu ile girdiği silahlı çatışma sonucu martir olan Yaya leşker Yurdal Sayın’ın annesi Fatma Sayın rahatsızlığı zımnında bakir kimlik kartını referans yapamadı. Martir annesi Fatma Sayın, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Yazıhane Başkanı İsmail Kumartaşlı’nın desteğiyle Afyonkarahisar İl Şahsiyet ve Yurttaşlık Müdürlüğü’ne müracaat yaptı. Bunun üzerine Afyonkarahisar İl Özlük ve Vatandaşlık Müdürü’ne Erkan Tanyeri, mobil ekiplerini harekete geçirdi. Genişlik bodur sürede şehit ailesinin evine giden ekipler, kullanılmamış etiket başvurusunun resmi işlerini tamamladı. Şehit annesi Fatma Sayın’ın yıpranmamış hüviyet çıktığında kimliği doğrulama edilecek.

Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar İl Nefer ve Vatandaşlık Müdürü Erkan Tanyeri ve ekibine teşekkür ederek şöyle konuştu:

“Rahatsızlıklarından çevre çok dışarıya çıkamıyor, ‘evladım insan cüzdanım yenilenecek bittabi yapacağız ego dışarıya çıkamıyorum’ dedi. Tığ de ‘Anne sen gelemezsen hizmet senin ayağına gelir’ dedik. Afyonkarahisar İl Eş Müdürümüz Erkan Tanyeri ile iletişime geçtik, durumunu anlattık. ‘Aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan esas babalarının ayağına hizmeti çatlamak bizlerin aslı görevidir. Derhâl annemizin evinde müracaatını alıp eş cüzdanını yenileyip teyit ederiz’ dedi. Bunun üzerine yekpare işler bildirme güdük sürede yapıldı.”

Share: