Aksaray Belediyesi tarlada üretti, ihtiyaç sahiplerine ulaşacak

Aksaray Belediyesi yoluyla sabık sene tembel arazilerde ekimi yapılarak bu sene hasat edilen arpanın buğday ile değiştirilmesi ile elde edilen bin 700 torba un, gerekseme sahiplerine ulaştırılmak amacıyla yola çıktı.

Aksaray Belediyesi eliyle geçen sene işsiz namına tanıdık ve çevre düzenlemesi yapılan 500 dönüm arazide rüşvet ekimi yapıldı. Belediye personeli ve çiftçiler marifetiyle sürekli bakımı yapılan arazide ürün makbuz. Arazide bu yıl ilk defa Aksaray Belediyesi ekipleri yoluyla yapılan hasat çalışmalarında 75 ton rüşvet elde edildi. Belediyeye ilişkin tarlanın önceki mahsulü olan arpalar tarım merkezlerinde buğday ile değiştirilerek değirmenlerde işlendi. 75 ton mahsulden 25 kiloluk bin 700 er bezi un elde edildi. Aksaray Belediyesi depolarında muhafaza edilen unlar tek bir tane araçlara yerleştirilerek, azık arkalama kolileri ile alay malay gerekseme sahibi ailelere ulaşmak üzere yola çıktı.

Tarlanın geçmiş hasadı ve un üretimi üzerine bilgelik veren Şehremini Âlem Dinçer, “Aksaray Belediyemize ait 500 dönüm tarlaya bu sene ekim gerçekleştirdik. Hasat döneminde toplumsal iletişim araçları siteleri üstünde de paylaştığımız kabilinden 75 titrem rüşvet elde ettik. Buğdaylarla değiştirerek un üretimi sağladık. Zaman burada görmüş olduğunuz 25 kiloluk unlardan bin 700 sayı ürettik. Belediyemiz nail oldu. Tığ bunu bittabi gerekseme sahibi vatandaşlarımıza peyderpey dağıtacağız. Dağıtım işlerimiz başladı. Cenabıhak talih ederse inşallah gelecek sene yeniden bu sayıyı artırmayı planlıyoruz. Aksaray Belediyesi kendisine tarımsal tıpkı faaliyet gerçekleştirmenin ve iz üretmenin bile mutluluğunu yaşıyoruz. Bunu da hemşerilerimizle paylaşıyoruz. Tekrar yekpare Aksaray’ımıza tatlıca olmasını murat ediyorum” dedi. – AKSARAYShare: