Aksaray Yetişek ve Araştırma Hastanesi’nde bu yıl cerrahi müdahale sayısı 20 bine ulaştı

Aksaray İl Esenlik Müdürü Abdullah Güleç, Aksaray Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nde bu sene yapılan ameliyat sayısının 20 bine ulaştığını söyledi.

Güleç ve beraberindeki Aksaray Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi Başhekimi Hüseyin Bahtiyar, çat konu rahatsız ziyaretleri kapsamında, 63 yaşında kilitsiz küreksiz his ameliyatı olan Leyla Aksoy’u müzakere etti.

Mütebessim, AA muhabirine, hastanede yapılan örtüsüz ruh ameliyatlarının sayısının 200’ü geçtiğini belirtti.

Hastanede yapılan engelsiz duygu ameliyatı başarı oranlarının haddinden fazla gür olduğunu aktaran Mütebessim, şöyle konuştu:

“Aksoy’un sağlık durumunun gayet bereketli olması bizleri sevindirdi. 815 yatak kapasitesine topluluk hastanemizin 125’i alçak bakım yatağı yerine kullanılıyor. 17 ameliyathane masamız var. Bati bakımlarımız mukteza gereç ve beceri altyapıyla destekleniyor. Aksaray Yetişek ve Araştırma hastanesinde bu sene yapılan ameliyat sayısı 20 bine ulaştı. Hizmetlerimizin kalitesi artarak devam ediyor.”

Aksoy ise hezen ağrısı şikayetiyle hastaneye gittiğini, yapılan anjiyonun arkası sıra çabucak bulutsuz duygu ameliyatına alındığını söyledi.

Eşinin Ankara’da işler olma teklifini et kafalı çevirdiğini, kararını vererek işler olduğunu nâkil Aksoy, “Aksaray veya Ankara’daki etibba tıpkısı ameliyatları yapıyor. Aksaray’da işler olmaya değişmeyen verdim. Kapanmış damarlarım değiştirildi. 40 günde sağlığıma kavuştum. Işler sonrası kendimi bundan sonra bahtiyar hissediyorum.” diyerek konuştu.

Aksoy, ilkin etibba ve yoğun bakım afiyet personelleri girmek için mecmu ekibe teşekkür etti.Share: