Akşener’in Dinlediği Lokantacı: “Değiş Olmazsa Gittikçe Esnaf, Bu İşleri Bırakacak”

Fen: ÇAĞATAN AKYOL – Müşteri: ELEZER KARAKULOĞLU

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener’in İstanbul’un Fatih ilçesinde müzakere ettiği lokantacı, “İnanıyorum kim bu yürüyüşünüz, bir dahakine erk yürüyüşü olacak. Bu değişimi biz dahi istiyoruz, zira değiş olmazsa anbean bu esnaf, bu işleri bırakacak” dedi.

İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener, zaman Şişli ve Beyoğlu’nun arkası sıra Fatih’te bile esnafı ülfet ederek sorunlarını dinledi.

Bir lokantaya giren Akşener, esnafa “İşler kuşkusuz” diyerek sordu. İşlerin zamlardan hava eskisi kabilinden olmadığını tamlayan esnaf, “Savaş ediyoruz. Fiyatlar yükseldi diyerek bu işi bırakacak değiliz. İnanıyorum ki bu yürüyüşünüz, tıpkısı dahakine kuvvet yürüyüşü olacak. Bu değişimi tığ birlikte istiyoruz, zira değiş olmazsa tedricen bu esnaf, bu işleri bırakacak” diye niteleyerek konuştu.

İşletmede birçok kişinin çalıştığını soran Akşener’e esnaf, 45 yanıtını verdi. Çarşıda ise yaklaşık 450- 500 kişinin çalıştığını öğrenen Akşener, “Bu cirim, iri tıpkı fabrikanın müteharrik sayısı. Hem üretileni satıyorsunuz hem istihdam yaratıyorsunuz hem tüketiciye ulaştırıyorsunuz. Nedeniyle belkemiğisiniz” dedi.

“PERIYOT, HASET TUTMUYOR”

Özge ziyaretinde Akşener’in “Hangi kadar istihdam yaratıyorsunuz” diye niteleyerek sorduğu esnaf, “Devir, haset tutmuyor bundan sonra. Biz üretip satıyoruz. Çokça büyük güçlük var ama inşallah düzelecek” dedi.

Daha bilahare aynı kuruyemişçiye uğrayan Akşener’e esnaf, Siirt fıstığı izzetüikram etti. Esnaf, Akşener’i kamer böylelikle Yenikapı’daki Siirt Günleri’ne da davet etti.Share: