Akşener’in İstanbul Güngören’de Mülakat Ettiği Esnaf: “Krediye Girdik Maatteessüf. Şu 2 Yıl İçinde 200-300 Bin Liralık Bire Bir Borca Girdik”

Bilim: EDDA SÖNMEZ – Almaç: FAHRETTİN ÖZTÜRK

İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener’in İstanbul’un Güngören ilçesinde ülfet ettiği ayrımsız esnaf, “Haddinden Fazla şükür işlerimiz var. Bekâr şu ekonomik krizden, rastgele dönem zamlardan hava bizim şikayetimiz balaban. 10’a sattığımızı gidip 15’ten alamıyoruz. Onun üzere her dönme içeriye soldurmak zorundayız. Krediye girdik maalesef. En azından, şu iki yıl süresince 200-300 bin teklik aynı borca girdik. Hoppadak ben değil, bu esnafın kâffesi baskı yaşıyor. Zindelik üç yıl ilk bana 2 bin 500 geliyordu, edebiyat ortasında bu kadar tasarruf etmeme rağmen 16 bin teklik geliyor şu anda. Sıkıntımız iktisadi akse” dedi.

Meral Akşener, bugün İstanbul’un Güngören ilçesinde esnafın sorunlarını dinledi. Akşener’in “Ben pandemi öncesinde gezmeye başladığımda bu dükkan evi geçindirir, kenara de ufak tefek benzeri şeyler koyardı. Zaman boyut benzeri mı” sorusuna ayrımsız esnaf, “Tabii kim bir değil. Iktisadi namına format dokunaklı şu anda” yanıtını verdi.

Başka tıpkı esnaf, “Çocuk üniversiteyi okuyor, ondan sonraları galiba bir yere geliyor, ‘Ben bu işi yapmam’ diyor. Bizim bu işi fethetmek üzere temelden başlaması ister” dedi.

Akşener’in “İşler bittabi” diye sorduğu sair tıpkısı esnaf üstelik şunları söyledi:

“Haddinden Fazla şükür işlerimiz var. Boydak şu kazançlı krizden, rastgele bölüm zamlardan ufuk bizim şikayetimiz nazik. 10’a sattığımızı gidip 15’ten alamıyoruz. Onun için değme devir içeriye kullanmak zorundayız. Krediye girdik maalesef. Arz azından, şu iki sene ortamında 200-300 bin teklik benzeri borca girdik. Takkadak ego değil, bu esnafın kâffesi baskı yaşıyor. Elektrik üç yıl ilk bana 2 bin 500 geliyordu, gökçe yazın ortasında bu büyüklüğünde tasarruf etmeme rağmen 16 bin liralık geliyor şu anda. Sıkıntımız ekonomik kriz.”

Share: