ALEMDAR Ankara İmam Hatipliler Derneğinden şarkıcı Gülşen’e tepki

ALEMDAR Ankara İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in imam hatip okulları ve mensuplarına yönelik hakaret ve iftira içeren ifadelerine aksülamel gösterdi.

Grup namına cemiyet binası uğrunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Amaç Korkmaz, önder hatip okullarının geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini söyledi.

İmam hatiplilerin değme makule ayrıştırıcı yaklaşımlardan uzak ve kötü tavırların karşısında durduğunu, bu okulların her makule siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündemde yerini korumaya devam edeceğini tamlayan Korkmaz şunları kaydetti:

“Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih tuhaf suçlama ve iftiralarda bulunması, toplumu açıkça amaç ve düşmanlığa atıf etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, bire bir zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. İnsan ahlakına, eş olma şartlarına ve fıtratına saygısızlıktır. Tığ burada bu mevzuyu savunmaya çıktık ama bu maslahat bir insanlık meselesidir. Bu tuhaf ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın namına aynıyla reddetme ediyoruz. İmam dil cambazı okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından yağlık kendisini fıldır kınıyoruz. Bugün imam dil cambazı okullarımızda okuyan kısaca tıpkı buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan çıkışlı olanları dikkate aldığımızda on milyona mümasil tıpkısı kitleyi tuhaf iddialarla suçlama etmiş bulunuyor. Bu terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceğimizi, hukuk uğrunda hesap soracağımızı kamuoyuna haddinden fazla kesin ve küşade benzeri şekilde duyuruyoruz.”Share: