ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyeleri hanende Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, şarkıcı Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine tepki gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami önünde planlı matbuat açıklamasında kol yerine konuşan Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, mortocu hatip okullarının, terbiye hayatına baylanlık katan ve özgün bire bir terbiye modeli adına geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, mortocu hatip okulu mezunları ve mensupları olarak ayrımlı meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik seçkin çeşit ayrıştırıcı yaklaşımı bed ve kilolu gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli ayrımsız şahsın konser sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda hedef ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına, benzeri zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu bed ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine değiştirmeden reddetme ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçar, site merkezindeki Madenci Anıtı önünde yaptığı açıklamada, önder hatip okullarının, ülkenin gelişmesine yardım sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda bağıntı, istinkâf etmek ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan yetişek kurumları olduğunu söyledi.

Uçan, önder dil cambazı okullarının seçkin çeşit siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını vurgulayarak, “Fakat arada bir kendi çıkarları için suni ruzname oluşturmak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri dolayısıyla kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve hukuk önünde adisyon soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’birlikte adliye önünde toplanan katılımcılar hesabına konuşan Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Yüce Küçükkeskin, mortocu dil cambazı okulu mezunları ve mensupları adına ayrımlı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik herhangi bir türlü ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve alçak gördüklerini söyledi.

İmam dil cambazı okullarının rastgele cins siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını belirten Küçükkeskin, imam dil cambazı okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığı fıldır kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Saika, yaptığı mukayyet açıklamada, imam dil cambazı okullarının Türkiye’nin eğitim bilimi hayatına işve katan ve özgün aynı yetişek modeli adına geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini bildirdi.

İmam hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine ulama sunan, milli irtibat ve beraberliği önceleyen, toplumda bağlılık, kaçınmak ve müsamaha ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim bilimi kurumları olduğuna bel fail Saika, şöyle bitmeme etti:

“Ancak bazı bazı kişi çıkarları amacıyla protez ruzname bina etmek isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere bile üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli benzeri şahsın dinleti sırasında imam dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda maksat ve düşmanlığa sevk etmektir. Özlük karşı hukuki muamelat yapılması üzere suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi önünde toplanan Bolu Alemdar İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri yerine konuşan derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in sanatkâr kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak önder hatiplileri karalayama çalıştığını rapor etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına alın Türkiye’nin 81 ilinde mevcut imam hatipliler dernekleri namına eş anlı matbuat açıklaması yapma ve Gülşen üzerine suç bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam dil cambazı liselerinin başarısının son yıllarda tezce arttığına dikkati çekici Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye on paralık çıyanlık etmedi. Terör örgütleriyle ayrımsız olmadı. FETÖ kapsamında hiçbir devir tıpkısı şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye bitmeme ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin önder dil cambazı liselerinden yetişen nesillere haddinden fazla ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Önder İmam Hatipliler Derneği Komutan Yardımcısı Fatih Yıldırım, topluluk binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında, imam dil cambazı okullarında okuyan öğrencilerine müteveccih değme soy ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve kırıcı bulduklarını belirterek, şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını tabir etti.

Öte yandan farklı illerdeki toplum örgütü üyeleri, konuyla ilgili yanlışlık duyurusunda bulundu.Share: