Aliağa Petkimspor’da misyon Süper Lig’de sürekli başlamak

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nde bu sezon 3. misil savaş edecek Aliağa Petkimspor’un başantrenörü Burak Gören, ligde mihman namına bu lige layık olduklarını ifşa etmek istediklerini bildirdi.

Gören, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa’nın sınırlanmış liglerinden Basket Süper Ligi’nin herhangi bir anlamda çok akva bire bir lig olduğunu söyledi.

Aliağa Petkimspor’un serencam 2 sezonda bütün son maçlarda ligde kalmayı garantilediğini hatırlatan Gören, şöyle konuştu:

“Bilcümle hareketlerimizi eski yıllardan aldığımız derslerle daha kuvvetli bir şekilde yapmaya ve dersimizi bol çalışmaya gayret ettik. Tabii ki lig haddinden fazla mukavemetli ama tığ da bu lige uyarlanmış olabilecek, bu ligde kendini kabul ettirebilecek benzeri ekip yapısı olduğunu düşünüyorum.”

Gören, ligin 30 haftalık bir aktarılma olduğunu belirterek, “Ligin en başından itibaren konsantrasyonumuzu sağlayarak bir defa önceki yıllarda yaşanan sıkıntıları hem kendimize hem kulübümüze hem üstelik Aliağa’mıza yaşatmak istemiyoruz.” dedi.

Aliağa’nın basketbol kültürü olan ayrımsız ilçe olduğunu kaydeden Gören, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Petkimspor bile kurumsal kimliğiyle, ortaklık yapısıyla bu lige çok ayar katan ve muhteşem işler yapan aynı düzlük. Geçen senenin sonunu, Beşiktaş maçıyla burada tahammülfersa görüntülerle noktalamıştık. Şimdi önceki hedefimiz bıraktığımız yerden başlayarak hem seyircimizle hem pakt yapımızla hem da takımımızın kazandığı başarılarla bu lige layık olduğumuzu ve bu ligde sürekli olacağımızı ve henüz bol amal yapacağımızı yorumlamak olacak.”

“Daha ileriye başvurmak istiyoruz”

Burak Gören, yaz dönemindeki yer balaban amaçları olan takımı lige hazır bire bir şekilde getirmeyi sağladıklarını düşündüğünü belirterek, şöyle konuştu:

“Haftalar bize hedefle ilişkin kâh şeyleri gösterecek. Rüçhan hedefim, esbak yıllarda yaşanan hiçbir sıkıntıyı bu kulüpte yaşamamak. Geçtiğimiz senelerde çokça nazik teessürat çektik, alelhusus geçtiğimiz senenin sonu hepimiz adına hayatımızda izler bıraktı. Nedeniyle hiç o günleri varagelmek istemiyoruz. Elan ileriye gezmek istiyoruz. Öncelikle hedefimiz sıkıntısız ayrımsız sezon. Şayet işlerimiz ongun giderse adım adım ilerleyebilirsek ondan sonraki hedefleri güncellemek henüz akıllıca tamam diye niteleyerek düşünüyorum.”

Basket Süper Ligi’nde kulüplerin bütçelerini büyüttüğünü aktaran Gören, “Değme maçı afiyet veren, herkesin sonuna büyüklüğünde oynayacağı ve maç kazanmayı haddinden fazla alelade farkların belirleyeceği tıpkısı zaman bekliyorum. Zımnında çok dikkatli girmek lazım. Konsantrasyonu faziletkâr tevessül etmek ve öyle kalmak geçişsiz. Biz de hakeza pres tıpkı ligde önce haftadan başlayarak hep gücümüzle sahada olmaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

“Milli takımlar düzeyinde haddinden fazla dolgunca ayrımsız jenerasyonumuz var”

Burak Gören, A Milli Basket Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda Fransa’ya karşı kaldırmak için olduğu maçı kaybettiğini, bu kalem organizasyonlarda günlük performansların çokça belirleyici olduğunu söyledi.

Türkiye’deki basketbol kaynaklarına, oyuncu gücüne, yetişen oyunculara ve antrenörlere haddinden fazla güvendiğini vurgulayan Gören, şunları kaydetti:

“Majör olan stabil benzeri şekilde basketbola envestisman tahsis etmek ve basketbolda faal olan konumumuzu koruyup, hatalarımızı görüp, eleştirimizi yapıp henüz iyiye gidebilmek. Basketbolumuzun gücüne çok inanıyorum, milli takımlar düzeyinde haddinden fazla iyi ayrımsız jenerasyonumuz var. Önümüzdeki turnuvalarda henüz iyi işlemler yapacağımıza inanıyorum.”Share: