Altay Spor Kulübü: “Göztepe maçı kadın ve bala taraftarlarına kilitsiz küreksiz adına oynansın”

Altay Spor Kulübü, Göztepe ile oynadıkları hadiseli maçın yeniden birlik ve beraberlik içre; karı ve çocuk taraftarlara örtüsüz namına oynaması önerisini sunarak, futbolun; hukuk, hazar, kardeşlik ve tesanüt müstelzim spor olduğunu belirtti.

Altay Spor Kulübü, geçtiğimiz hafta sâdır ahval nedeniyle yarıda küsurat Göztepe – Altay maçında yaşananlara ait yazılı tıpkı açıklama yaptı. Yağız-beyazlı kulüp açıklamada, “27.11.2022 tarihi, ne eyvah ki futbol tarihimize yağız benzeri gece yerine geçti. Öncelikle yaşanan olaylardan kaynaklı adına Mehmet Çakırdoğan ve Ozan Tekâmül Özenç’e yine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Haddinden Fazla cepheli ve sağduyulu değerlendirilmesi gereken kırılan benzeri süreçten geçmekteyiz. Değerlendirmelerimizi yaparken kül kelimelerimizi özenle seçmeye çalışıyoruz. Öncelikle bilinmesini isteriz kim; Altay ve Göztepe, İzmir’in ve mevki futbolunun lokomotifleri ve asırlık birikimle on binlerce doğruyu üreten çok hususi kıymetlerdir. bu haysiyetle, münferit falsolu içre olanların bütün saldırılarını emanet ve pakt gözetmeksizin lanetlediğimizi kuma bildirimizle vurgulamıştık. Akabinde, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız ve külliyen, Valimizin aile sahipliğinde gerçekleştirilen güruh sonrasında, işlenmiş olan saldırıların camiaları desise etmediğini futbolun paydaşları kendisine ayrı ayrı aktarmıştık. Sporcumuz Saz Şairi Evrim Özenç’e gerçekleştirilen hamle futbolun sunu kapalı olması müstelzim yeri, yeşil sahada gerçekleşmiştir. Bu saldırgan bilerek öldürmeye teşebbüsten tutuklanmıştır. Acun basınında de açık aksiseda uyandıran bu hareketli ile ait türel süreci yakından izleme edeceğiz” denildi.

Altay’a alın sosyal iletişim araçları üzerinden sistemli benzeri linç kampanyası yürütenlerin kınandığı tamlanan açıklamada, “Bu karalama kampanyasını yürüten şahıslar için hukuki süreç yürütülmekte olup sportmenliğin ruhuna yeraltı ve futbolun değerini düşüren, kulüplerin uymazlık görmesine bozukluk olan bu eylemler içre mevcut eşhas, eser organları ve sosyal iletişim araçları hesapları, Türkiye Ayak Topu Federasyonuna bildirilecektir. Altay Spor Kulübü da, dostumuz Göztepe Spor Kulübü kabilinden 27.11.2022 gecesinde olanlar yüzünden şiddetin ve futbol terörünün mağduru durumundadır ve umum sorumluların hız önünde adisyon vermesini talep etmektedir. Bu adamlık dışı saldırıyı gerçekleştirenlerden, müdrike böylecene suçu sabit görülenlerin variyet boyu Altay tribünlerinden menleri üzere muktezi girişimde bulunulacaktır. Anımsatmak isteriz ki Göztepe maçının biletleri Altay Spor Kulübü vasıtasıyla dağıtılmamış, Passolig sistemi üzerinden satışa çıkarılmıştır. Bunun yanında deplasman tribününe giren seyircilerin ayrımsız kısmının Passolig kartı kullandırılmadan tribüne alındığı anlaşılmaktadır. Fişek atma eyleminin şüphelisi de fişeği bu bilim ile tribüne soktuğunu anlatım etmiştir. Akıbet adına, Kulübümüz, Türkiye Ayak Topu Federasyonu’nun müsabakanın devamı ya bile sonucuyla ile ilişik bir değişmeyen almasından önce konuyla ilişik fikrini de tarihindeki sporcu duruşunun gereği yerine şöyle bildirme valör: Yargıcı kararıyla tatil edilen müsabakanın sonucunda ebedi dostumuz Göztepe’nin, İzmir’in ve mevki futbolunun daha aşkın uymazlık görmemesi en nazik arzumuzdur. Bu sebepten etraf müsabakanın, ilişki beraberlik ruhunu yansıtacak şekilde İzmir’in umum takımlarının eş ve çocuk taraftarlarına açıkça yerine, geçmiş dakikadan itibaren başlatılarak oynatılması gerektiğini düşünmekteyiz. Kulübümüz tek şartta kağıt üstünde verilecek biricik puanla üstelik aynı avantaj hatırlamak istememektedir. Ayak Topu dostluk, hazar, beraberlik ve tesanüt üzerine kurulmuş üstün aktöre ve centilmenlik mucip tıpkı spordur. Kulübümüz, bahse laf olan maçta yaşanan olaylara üzüntümüzün bire bir yansıması namına ligin 16. haftasında evimizde karşılaşacağımız Boluspor futbol maçında yağız şekil ile çıkma kararı almıştır” ifadelerine düzlük verildi. – İZMİR

Share: