Amasya Valiliğinden Utku Partisi Genel Başkanı Özdağ’ın iddialarına ilişik izah Açıklaması

Amasya Valiliği, Zafer Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ’ın, Taşova ilçesine kapalı Çambükü köyünde, cingöz güçlerinin, köylülere saldırdığı ve dümbelek kadınları darbettiğine ilişik iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Galebe Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ’ın, bugün Türkiye Balaban Kavim Meclisindeki, domates dolması ve iftiraya dayalı basın toplantısı konusunda kamuoyunu akilane haberdar etmek üzere açıklama yapılması ihtiyacı doğduğu” belirtildi.

“Ümit Özdağ yaptığı açıklamalarda Taşova ilçemiz Çambükü köyünde, devletimizin güllabi güçleri ile köylülere saldırdığı ve anlayışsız kadınların darbedildiğine ait son merhale mesnetsiz ve devlet birimleri ile güvenlik güçlerini müsvedde amacı haiz ithamlarda bulunmuştur” ifadesine vadi verilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Özdağ ayrıca iddialarını elan de ati seviyelere taşımış ve darbedilen kadınların Taşova Azamet Hastanesine birlikte kabul edilmediği iftirasına başvurmuştur. Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanlığımızın onayı ile kurulan Taşova Birleştirme Sanayi Bölgesi mülkiyetinde mevcut ve eski yıllarda 550 dekarı Çambükü köyü halkı yoluyla nehiy edilen kamu arazisinde, enfrastrüktür çalışmaları yapıldığı esnada Çambükü köyünde etkili ve çoğunluğu kadınlardan oluşan aynı kol vatandaşımız, mücahede fayrap etmek üzere bölgeye atıf edilen kamu kurumlarına ilgili gelişim makinelerini engellemişler, düzenlilik güçlerine dahi mukavemette bulunmuşlardır. Buna rağmen manşet birimlerimizce itidal içerisinde akıntı edilmiş ve vatandaşlarımıza müteveccih orantısız hiçbir müdahalede bulunulmamıştır.

Çalışmalar esnasında halkımızı provoke eden ve düzenlilik güçlerine mukavemette bulunan 9 ayvaz ile kadın kurnaz personelimizi yaralayan 1 eş doğmak amacıyla, bütün 10 yaşama savcılık talimatıyla gözaltına alınmış ve bir bölüm içerisinde ifadeleri alınarak azade bırakılmışlardır. Taşova Şevket Hastanemize müracaatı kabul edilmeyen rastgele vatandaşımız dahi bulunmamaktadır.”

Özdağ’ın, Vali Mustafa Masatlı’nın “namına hakaret içeren söylemlerde bulunduğu” şeklindeki isnatlarının da “tamamen gerçeğe aykırı ve iftiradan ibaret olduğu” vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Taşova Çambükü köyü kadınlarından oluşan tıpkı yıldız bilimi, 22 Ağustos 2022 haset saat 16.30 sıralarında Il makamında sayın Valimiz ile tıpkı mülakat gerçekleştirmiş ve bu musahabe esnasında Hususi Türlü Müdürlüğünde vazifeli biri hatun doğmak için, 2 personel de hazır bulunmuştur. Kadınlarımızdan oluşan heyete, OSB’nin önemi ve Taşova ile Amasya’mıza sağlayacağı katkılar noktasında bilgilendirmelerde bulunulmuş ve gelişigüzel olumsuzluk yaşanmadan, vatandaşlar il binasından ayrılmıştır. Sonuçta, celal yönetimi korkulu aynı iştir. Valimizin resmi tıpkı kabulde ve alelhusus dahi kadınlarımızın da bulunduğu benzeri ortamda argüman edilen hakaret sözlerini kullanması mümkün değildir. Beklenti Özdağ’ın siyasa fora etmek uğruna dalavere ve iftiraya dair, düzenlilik güçlerimizi ve kamu görevlilerini yıpratmaya müteveccih söylemlerine karşı Valiliğimiz lazım hukuki işlemleri başlatacaktır.”

Share: