Amasya’da öğrenciler geçici geçitlerini “Hayata saygı duruşu” sloganıyla kırmızıya boyadı

İçişleri Bakanlığı yoluyla mevki genelinde trafikte bulaşıcı önceliğine dikkati çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak üzere “Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlatılan farkındalık kampanyası kapsamında Amasya’dahi aktiflik gerçekleştirildi.

75. Sene Borsa İstanbul Beyazıt İlkokulu önünde planlı etkinlikte Ilbay Mustafa Masatlı, öğrencilerle bulaşıcı geçitlerini kırmızıya boyadı.

Ilbay Masatlı, öğrencilerle yolcu geçidini kırmızıya boyadı.

Masatlı, gazetecilere, akıbet yıllarda İçişleri Bakanlığınca trafikte fert ve mülk güvenliğinin sağlanması üzere muhtelif proje ve çalışmaların hayata geçirildiğini, yayaların güvenliğini bulmak maksadıyla “Yayalar al çizgimiz”, “Öncelik hayatın evleviyet yayanın” ve “Bulaşan güvenliğinin nöbetçisiyiz” gibi sloganlarla içtimai farkındalık oluşturulmaya çalışıldığını anlattı.

Amasya’de sürücülerin gelgeç geçitlerine yaklaştıklarında hassas davrandığını dile getiren Masatlı, “Bugünkü farkındalığımızın sloganı, ‘Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu’. Hayata geçirdiğimiz bu mesai ile özellikle evlatlarımız tevessül etmek için gençlerimizde ve toplumumuzun bütün kesiminde mevcut olan farkındalık düzeyini henüz dahi artırmayı amaçlıyoruz.”diyerek konuştu.

Etkinlik, çocukların Türk bayraklarıyla sâri geçidinden geçişinin peşi sıra sona erdi.

Share: