Ankara ruzname haberi: DOĞRU Partili Sürekli’den partililere: “Seçme konuyu el size, siz bize, tığ de Ankara’ya taşıyacağız”

DÜRÜST Öğür İzmir İl Başkanlığının düzenlediği Amiyane Menderes bölgesi meclis üyeleri danışma ve yorum toplantısı, Abat’da gerçekleştirildi. Abat, Ödemiş, Kiraz, Tire, Torbalı, Beydağ, Selçuk, Kemalpaşa ilçe başkanları ve divan üyelerine seslenen İl Başkanı Asillik Ali Sürekli, “Safları sıklaştırıyoruz. Halkın genel ve yerel sorunlarında, sivil toplum kuruluşlarımızın arzu ve önerilerinde tek ayrıntıyı atlamayacağız. Seçme konuyu, halk size, siz bize, bizde Ankara’ya taşıyacağız” diyerek konuştu.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı, Siftinlik Menderes bölgesi divan üyeleri meşveret ve kıymetlendirme toplantısını Şen’birlikte yaptı. İl Domestik Yönetimler Başkanı Deniz Doğan ve Büyükşehir Uray Meclisi Kadro Başkanvekili Hür Hızal’ın üstelik amade bulunduğu toplantıda heybetli mesajlar verildi. Toplantıda İl Başkanı Kerem Uca Daima; Bayındır, Ödemiş, Kiraz, Tire, Torbalı, Beydağ, Selçuk, Kemalpaşa kaymakamlık başkanları ve meclis üyelerine seslendi.

Sonsuz, “Safları sıklaştırıyoruz. Halkın umumi ve yerli sorunlarında, sivil cemiyet kuruluşlarımızın irade ve önerilerinde hiçbir ayrıntıyı atlamayacağız. Her konuyu, umum size, siz bize, tığ de Ankara’ya taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Asillik Şanlı Sürekli, “Ankara’dan bu bölgedeki ilçelerimize bazı müjdelerle döndük. Aşağılık Menderes ilçelerimizdeki yatırımlarımız kolaylıkla devam ediyor. Hemşerilerimiz yaptıklarımızı bundan sonra elan mebzul görüyor. Biz üstelik anlatmaya bitmeme edeceğiz. Rahat ve Kiraz Belediyelerimiz DOĞRU bakım farkını ortaya koyuyor, sonuna büyüklüğünde yanlarındayız, bindi oluyoruz. Gaye başkanımızla vekâlet görüşmeleri yaptık. Haber işleri üzere takım, vukuf lisesi projesi kabilinden pek çokça kazanımla döndük. Selçuk ilçemizde devlet hastanesinin ihalesi 25 Ekim’dahi yapılıyor. Efes Antika Kenti Sınır Projemiz bitmeme ediyor. Selçuk ve Abat’da TOKİ tarafından çok sayıda vatandaşımızı aile sahibi yaptık. Ödemiş ve Selçuk’taki emaneti gerçekli suretle izansız alacağız. Evcil hizmetlerde mahrumiyet hararetli ilçelerimiz, cezalandırılan SELIM Fırka belediyesi yönetimindeki ilçelerimiz iptila etmesin, zamanı geldiğinde gereği yapılacak” dedi.

TARİHİ ARASTA ÇARŞISI’NIN YENILEME PROJESİ BAŞLIYOR

SELIM Fırka İzmir İl Başkanı Asalet Mualla Sürekli, Ödemiş’in tarihi Arasta Çarşısı’nın restorasyon projesine başlanacağını, yöre tasarımlar üzere vekillik düzeyinde incelemelerin bodur sürede tamamlanacağını belirterek şöyle konuştu:

“Buradaki esnafımız, güneş yazan ayrımsız esnaftır. Taleplerini Hars ve Turizm Bakanımız ile görüştük. 1856 yılından bu yana 116 dükkan, 3 cami ve 17 hanı ile işgale ve Cumhuriyet Altını dönemine şehadet ederek ayakta kalmayı başaran Arasta’nın yenilenmesi ve kültür merkezi olması amacıyla elimizden geleni yapıyoruz. 1. Dereceden sit alanı olarak himaye altında olan çarşımızın esnafıyla görüşüyoruz. Kaybolmaya beniz tutmuş meslekleri da içre barındıran, günümüz ticari ve kültürel değerlerini birlikte taşıyan büyük tıpkısı proje yolda.”

Mavera yandan divan üyeleri ve ilçe başkanlarına üstelik bayram vererek fikir ve önerilerini dinleyen Sürekli, kendilerinden ilçelerindeki çalışmaları titizce takip etmelerini ve halkı bilgilendirmelerini istedi.

Başkan Sürekli, “Birileri konuşurken YANLIŞSIZ Partinin yaptığını iletilmek üzere kılavuza ihtiyaç yok; ancak tamam kademelerimizle sahada olacak ve bunları hemşerilerimize anlatacağız. Dertlerini sorarak, tılsım olacağız. Içtimai müzaheret ve desteklerimizin makul ellere ulaşması üzere takipçi olacağız. 157. memleket başkanları toplantımızı yaptık. Her toplantı, bizim için resetlenmek anlamı taşıyor. Heyecanımız tazeleniyor ve aktarılma geçtikçe artarak devam ediyor. Kuruluş Başkanımız Erkan Kandemir ile birlikte beceri bir derinti yaptık. YANLIŞSIZ Parti teşkilatlarının alandaki artı ve canlı gücü, bu toplantılarımızı çok daha bol hale getiriyor. Liderimiz, soluksuz çalışıyor. Bakanlıklarımız çalışıyor. Dünya gerçeklerinin pahal yansımalarını ortadan ahzetmek, vatandaşımızın seçkin ihtiyacında yanında olmak, proje ve yatırımlarımızı gerçekleştirmek amacıyla umum donanımızı harekete geçirdik. Milletimiz gerçekleri görmektedir ve Cumhur İttifakına desteğini güçlendirmektedir” diye konuştu.

(İHA)

Share: