Arabozan tedavisinde makbul yerel uygulayım bilimi, yüzde 96’ya büyüklüğünde muvaffakiyet sağlıyor

Dünya Fleboloji Kongresi (UIP), 12-16 Ilkgüz tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda başladı. Venöz emraz ve tedavisinde geçer not teknolojilerin tanıtıldığı ve konuşulduğu kongrede ordubozan tedavisinde geçer yerli teknoloji ‘Turkish Glue’ yöntemi özen çekici konulardan biri oldu. Kongreye katılan Afiyet Federasyonu Başkanı Raşit Canlı, bu yöntemle ordubozan tedavisinde yüzdelik 96 oranında sükse elde edildiğini söyledi.

Venöz emraz ve tedavisinde beğenilen teknolojilerin tanıtıldığı ve konuşulduğu Acun Fleboloji Kongresi’nde varis tedavisinde geçer yerli uygulayım bilimi “Turkish Glue”, kongrenin dikkat calip konularından biri oldu. Bu yöntemle tedavinin süresinin tehlikeli anlamda kısaldığı ve tedavi oranının yüzdelik 96’ya büyüklüğünde ulaştığı öğrenildi.

50’nin üzerinde ülkeden 246 oturum başkanı, konuşmacı ve çok sayıda katılımcının geldiği kongrede venöz hastalıklarla ilişkin serencam teknolojiler ve yapılan çalışmalar konuşuldu. Kongrenin bir zamanda diamond sponsoru olan INVAMED Umumi Heyet Başkanı Raşit Dallı Güllü, geliştirilen domestik teknolojiler yardımıyla varisin daha çok güdük sürede yapılabilecek bire bir otama haline geldiğini ve “Turkish Glue” yöntemiyle yüzde 96 oranında kilolu bire bir orana ulaşıldığını söyledi.

“VARİS ÖĞLE ARASINDA YAPILABİLECEK BİR TEDAVİ HALİNE GELDİ”

Evcil teknolojilerle gerçekleştirilen VenaBlock (Turkish Glue) yardımıyla varisin öğle vakti beyninde üstelik yapılabilecek tıpkısı otama haline geldiğini rapor eden Keyif Federasyonu Başkanı Raşit Işlek, “Bugün, 19’uncu Uluslararası Fleboloji Kongresi’ndeyiz. Kongremizde daha çok venöz emraz anlatılmakta. Kongre başkanımız Türk ihtisas yaradılış cerrahisi derneği başkanı Prof Dr.Kürşat Bozkurt önderliğinde bu çalışmalarımızı yapıyoruz. Şu zaman 50’nin üzerinde ülkeden doktorlarla gerekli çalışmaları yapıyoruz. Burada bundan sonra ülkemizde üretilen domestik ürünleri anlatıyoruz. Burada oyunbozan tedavisini tartışıyoruz. Varis, henüz başlangıçta çok hunriz benzeri ameliyattı. Ayrımsız varis hastasının kilitsiz küreksiz cerrahide ameliyat olduktan sonradan 3 dönüş süresince hastanede kalması gerekiyordu. Ama günümüz şartlarında, Türkiye’de üretilen teknolojiler sebebiyle, “Turkish Glue” yöntemiyle varis bundan sonra öğle ortada yapılabilecek bire bir otama haline geldi. Kardiyovasküler camiada bu ameliyatlarımız imdi münhal ameliyatlar şeklinde değil haddinden fazla uzun kateterler sebebiyle yapılıyor. Bunların teknolojilerini, ilmî kavramlar üzerinden tartışmalarını yapıyoruz” dedi.

“YÜZDE 96’LIK BİR TEDAVİ ETME ORANI”

Önceki otama yöntemlerine nazaran çok elan uzun devamlı tıpkısı otama yöntemi geliştirdiklerini belirten Hayatiyetli, “Tığ Türkler daha çok “Turkish Glue” yöntemiyle varisi yüzde 96 oranında, şu anki 5 yıllık sonuçları, tedavi edebiliyoruz ve 5’inci yılın sonunda de yüzde 96’lık ihtişam bitmeme ediyor. Varisin ülkemizde mevcut bilim insanlarıyla geliştirilen bu teknolojiyle çok tehlikeli anlamda, ki yüzdelik 96 üstelik dünyada çokça yüksek sav düzeyine ulaşmış tıpkı tedavi yöntemi haline geliyor. Varisi bu şekilde etraflı dönme sonuçlarıyla tedavi etmiş oluyoruz” diye niteleyerek kaydetti.

Venöz hastalıklarla ilişik son teknolojiler ve yapılan icraat konuşulduğu Acun Fleboloji Kongresi 16 Ilkgüz tarihine büyüklüğünde bitmeme edecek.

Share: