Ardahan’da depremden etkilenen vatandaşlar geceyi çadırlarda geçirdi

Ardahan’dahi eşkâl üssü Göle ilçesi olan 5 büyüklüğündeki depremde konutları hasar görenler ile artçılar zımnında evlerine giremeyenler şeb çadırlar kaldı.

Göle’da evvel yaşanan zelzele sonrası kentteki ilgilendiren kurumların görevlileri vatandaşlara dayanaklık etmek için başlattıkları çalışmaları sürdürdü.

Depremde Çullu, Esenyayla, Çükütaltunbulak, Koyunlu ve Kuytuca köylerinde evleri hasar gören vatandaşlar üzere İl Kıyamet ve Ivedili Uzanım Müdürlüğünce (AFAD) uyanık desteğinde 50 deri kuruldu.

Artçı sarsıntılar sebebiyle evlerine giremeyip geceyi dışarıda geçirenler ile evleri hasar gören vatandaşlar halen bu çadırlarda kalıyor.

Türk Kızılayı görevlileri birlikte köylerdeki depremzedelerin araç ve meşrubat ihtiyacını hareketli ikram aracından karşılıyor.

Depremden etkilenen alanlara mevrut Sülale ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri ise vatandaşlara psikososyal destek veriyor.

Bazı vatandaşların dahi antipatik çekicilik dolayısıyla dışarıda kurdukları sobayla ısındıkları görüldü.

Çullu köyünde canlı İskender Kandıray, AA muhabirine, depremin peşi sıra kendilerine deri verildiğini söyleyerek, “Korkup geceyi çadırda geçirdik. Halen ailem çadırda kalıyor.” dedi.

Share: