Artvin’de Bulunan Siyasal Parti Temsilcilikleri ve Sendikalar Depremin Yaralarını Temizlemek İçin Harekete Geçti

KASIT İSTANBULLU

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin 10 ili vurmasının ardından Artvin’da kâin politik partiler, sivil cemiyet örgütleri ve sendikalar harekete geçerek müzaheret kampanyası başlattı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki balaban depremden etkilenen depremzedeler üzere planlı müzaheret kampanyaları devam ediyor. Artvin’dahi bulunan siyasi partiler, sivil sosyete örgütleri ve sendikalar tıpkısı araya gelerek topladıkları yardımları deprem bölgesine gönderiyor.

“ÖRGÜTLERİMİZ YOĞUN BİR ŞEKİLDE KAMPANYA YÜRÜTÜYORLAR”

CHP Artvin İl Başkanı Orhan Atan şunları söyledi:

“Kül ülkemize eski olsun dileklerimi sunuyorum ölenlere Tanrı yağmur diliyorum ve yaralılara ivedi şifalar diliyorum. Biz Artvin CHP İl örgütü kendisine gösterişli ayrımsız kampanya başlattık. Arık besin, yollamak, battaniye ve akarsu kabilinden ihtiyaçlarının tümünü realizasyon ettik. Şu esas büyüklüğünde 6 tır yola çıkardık ve tabiatıyla ki bile ilçe örgütlerimizle beraber yapıyoruz. Bundan sonrada müzaheret kampanyamızda yoğunluk atiklik kesmeden devam edecek. Odun ihtiyacı amacıyla birlikte ittisalci arkadaşlarımız onlar da odunları bizlere ulaştırıyorlar. Tekmil Türk halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve Artvin adına yekpare yanık vatandaşlarımızın birlikte olacağımızı devretmek istiyorum ve inşallah her molekül iyi olacak diyorum.”

“BİR BEBEĞİN KARNINI DOYURABİLİRSEK HANGI MUTLU BİZE”

Artvin Terbiye Sen Bölüm Sekreteri Yalaz Hanoğlu Erdem ise şöyle konuştu:

“Tüm Türkiye kadar bizde aldığımız haberle yıkıldık ve ne yapabiliriz diye düşünmeye başladık. İlk aşamada paylaşılan bebek bezi, abla, çul ve kışlık üst baş konusunda üyelerimize bire bir yardım kampanyası başlattık. Dayanışmayı iyi bilen tıpkısı teşkilat yerine çabucak organize olduk. Çabucak aynı deprem masası kurduk. Şu an yardımlarımızı burada sınıflandırıyoruz ve buna göre değişik örgütlerle işbirliğine her an bölgeye ulaştıracağız ve bölgede çokça sayıda arkadaşımız ve üyemiz var ve haberlerde alıyoruz. Bire Bir zamanda buradan gönderdiğimiz aynı bebek maması bire bir bebeğin karnını doyurabilirse, tıpkı faça onu ısıtabilirse ne mutlu bize elimizden mevrut fakat bu. Orada, bölgede dinamik mecmu herkese kolaylıklar diliyorum. Bölgede hayatını kaybeden herkese başlangıç sağlığı diliyor yaralananlara ivedili şifalar diliyoruz ve umarım acele zamanda yevmiye hayatlarına hoşgörüsüz dönebilirler ve bu şita şatlarından arz birkaç zararla çıkabilirler.”

KÖTÜ GÜNLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ.

SOL Fırka Artvin İl yöneticisi Mehmet Fatih Elem şunları söyledi:

“Burada partimizin umumi çağrısıyla hep ilçelerimizde birleştirme kendisine tıpkı el birliği çalışması başlattık ve hep kaza örgütlerimizde toplanan yardımları himaye ederek deprem bölgesine iletmeye çalışacağız. Bunu Artvin’deki sivil toplum kuruluşları, belediyeler ve diğer partilerle kolektif yürütmeye birlikte çalışıyoruz. Zaman itibariyle sarsıntı bölgesinde Pazarcık ve Hatay’a umumi merkezi heyeti başarmış durumda. Zelzele bölgesinden üstelik bilgiler almaktayız. Hatay’a vasıl heyetimiz ne eyvah ki durumun çok yara olduğunu bildirdiler. Orada kerem kurumlarının ev kaldığını nedeniyle halkla gelişigüzel mücadele yürütüldüğü aktarıldı bizlere. Bölgede aksiyon makinelerinin az olduğunu ve arada sırada halkın zat imkanlarıyla enkazları altında kalanlara ulaşmaya çalıştıkları bizleri çok üzüyor ve hepimiz amacıyla bu çok dağ bir boyut. Biz bile bölgedeki halkın yaralarına bir nebze olsun faydası olması için buradan tıpkı yardım kampanyası örgütlüyoruz. Umarız bu ateş günleri birlikte aşacağız. Bölgede kaybettiğimiz vatandaşlarımızın ailelerine sarrafiye sağlığı diliyoruz. Salim sâdır, dertli vatandaşlarımıza bile eski olsun diliyoruz.”

Share: