AŞURE AYI İNCE CHP İŞGAL ALTINDA

MEMLEKET Partisi Umumi Başkanı Muharrem İnce, Önümüzdeki kurultayda Atatürk, Anıtkabir’den çıksa umumi başkanlığa aday olsa İsmet İnönü da umumi kâtip olsa 2’si pattadak girseler, kurultayı kaybederler. Kazanamazlar zira CHP, obstrüksiyon altında dedi.
Şehir Partisi Umumi Başkanı İnce, ziyaretlerde bulunmak için Rize’ye geldi. Gazetecilerle ayrımsız araya gelip açıklamalarda bulunan İnce, çatışmak ve acıları soruşturmak kadar dertlerinin olmadığını söyleyerek, Cumhuriyet Altını ile Osmanlı’yı yarıştırmak gibi bir derdimiz bulunmayan. Osmanlı de bizim, Cumhuriyet birlikte bizim. İzmir Marşı birlikte bizim, Mehter Marşı dahi bizim. Tığ Türkiye’ye yıpranmamış aynı seçeneğiz. Şehir Partisi kendisine çok kısa müddet içinde örgütlendik, seçime katılma hakkını aldık. Allah’ın izniyle bu seçimde sürpriz parti biz olacağız diye niteleyerek konuştu.
‘BİR İŞ AKILLICA YAPILDIYSA DESTEKLERİZ’
Yerli ve milli öğür olduklarını vurgulayan İnce, Bizi güneyimizden Suriye’den kuşatmak, batımızdan Yunanistan ile kuşatmak istiyorlar. Yunanistan’bile 20’nin üzerinde esas kurdu Amerika. Bu ayrımsız kuşatma harekatıdır yani Ukrayna için yapıldı bunlar. Ukrayna amacıyla yapıldıysa Ukrayna- Rusya savaşı bitmeme ediyor, hangi işi var 12 bin kıta tankın bizim sınırımızda Bu konuda bu ülkeyi yöneten hükümete herhangi bir soy desteği veririz, tek ağırbaşlılık namevcut. Biz yerli ve milli aynı partiyiz. Libya konusunda seçkin türlü desteği veriyoruz. ‘Mavi vatan’ vazgeçilmezimizdir, destekliyoruz. Biz değişik mugayeret partilerine benzemeyiz. Tığ benzeri iş akillica yapıldıysa destekleriz. İHA’ları, SİHA’ları destekliyoruz. Biz nüfuz olduğumuzda kaldığı yerden devam edecek ancak Erdoğan’ın ve DÜRÜST Parti’nin Suriye politikasını desteklemiyoruz dedi.
Aşure Ayı İnce, konuşmasına şöyle devam etti Önümüzdeki kurultayda Atatürk, Anıtkabir’den çıksa genel başkanlığa aday olsa İsmet İnönü dahi genel yazman olsa 2’si birdenbire girseler, kurultayı kaybederler. Kazanamazlar zira CHP, işgal altında. Söylenenlere tıpkı bakın. ‘Atatürk diyemem; Mustafa Eksiksizlik, derim’. Sakarya Kayran Muharebesi’ni Sakarya’bile tesit etmek Atatürk’ün kurduğu partiye yerinde mı Böyle ayrımsız şey tür mi Atatürk’e ‘Dersim katliamcısı’ dedi mebus. Cumhuriyet Altını Ahali Partisi’nin saylav, Atatürk’ün partisinin mebus. Orada mücadele şansı yoktur, selim koyulmak mefret değil. Muharrem İnce daha çok rey alır, aldı da elhak. CHP’de hiçbir başarı cezalandırılmamış kalmaz. İstanbul nehiy edilmişti. Mustafa Kemal Ağır, obstrüksiyon edilmiş şehri, yeri terk etti; Ankara’ya gitti. İstanbul’u üstelik anca kurtardı, CHP’yi dahi buradan kurtaracağız, düşkünlük etmeyin; o işgali kaldıracağız. Ego işgalden kaymakamlık başkanlarını, il başkanlarını kastetmiyorum, tabanı kastetmiyorum. Tepedeki 3-5 yöneticiden kastediyorum amma benim sorunum, Cumhuriyet El Partisi ile değil orayı yönetenlerle. Tabanla hiçbir sıkıntım bulunmayan onlar benim dostlarım, kardeşlerim, arkadaşlarım onlarla arak akıttık biz. Şu anda derdim CHP değil; derdim Erdoğan’dır, AKP’dir zira Türkiye’yi keder yönetenler onlar, uçuruma makul sürükleyen onlar, yoksullaştıran onlar.Partiye yıpranmamış katılan üyelere rozet takan Muharrem İnce, Çayeli, Münasebet ve Ardeşen ilçelerinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. (DHA)Share: