Avukat Işler Saika Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında, Evli mi?

Kamuoyunda gürültülü getirmiş davalar ile ismini duyduğumuz 31 yaşındaki Avukat Umur Sebep, yasal avukatlık stajını tamamladıktan sonradan Ankara Barosu bünyesinde avukat olarak alelhusus Ceza Hukuku, İdare Hukuku ve Görevli ve Disiplin Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuda ayrımsız çokça seminer ve konferansa katılmıştır.

Avukat Umur Yıldırım

AVUKAT UMUR YILDIRIM HAYATI

İlk ve ortaokul eğitimini Kırıkkale’de tamamladıktan sonradan lise eğitimi Bursa Polis Kolejini kazanmıştır. Devamın bile üniversite eğitimini üzere Polis Güçleri Akademisine başlamıştır. Polis Güçleri Akademisinden 2011 yılında ayrılmıştır. 2013 yılında Çankaya Ülfet Fakültesinde eğitimine başlayan Umur Saika 2016 yılında fakülteyi 3 yılda, başarı bursu ile erdemli itibar öğrencisi kendisine dönme ikinciliği ile bitirmiştir. Aynı yıl Çankaya Üniversite Toplumsal Bilimler Enstitüsü Amme Hukuku Anabilim Dalında acele çalışmalarına başlamıştır.

2017 yılında Ankara Barosu nezdinde avukatlık mesleğine başlayan Sebep, Kadim Ahbaplık ve Müşavirlik Bürosunu kurmuştur. Ukubet Hukuku, İdare Hukuku, Görevli ve Sıkı Hukuku, Erke ve Madencilik Hukuku, İmar Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanlarda millî ve uluslararası bülten ve ayrı cinsten gazetelerde bir nice yazısı olan Işler Sebep, master tezini “HAGB’nin İdare Hukuku Bağlamında İncelenmesi ve Düzenlilik Soruşturması ve Arşiv Araştırması” konusunda yazmaktadır. Yürüttüğü davalar talih ve dünyanın önde gelen gazetelerinde yayınlandı. Tıpkı haddinden fazla akademik çalışmaya laf edildi. Bu kapsamda bir nice açık oturum ve seminerlerde konuşmacı olarak saha almıştır.

Alev Çet, Aleyna Çakırdoğan, Esra Hankulu davaları kadınların doğruluk arayışını ve ülkedeki kadın cinayetlerinin önlenmesinde ve avrat dayanışmasının önemini simgeleyen bir dava haline geldi. Bu davalarda mağdur vekilliği üstenen Av. Umur Saika karı ve çocuk hakları üzerine sembol haline geldi. Tıpkı dönüm noktası olan Alev Çet davasının avukatlarından Umur Saika, SUTAŞ Delegasyon Başkanı Sefirikebir Christian Berger’e ile avrat cinayetleri üzerine konuşma gerçekleştirmiştir. BBC, New York Times, France24, Sputnik News, Daily Mirror ve UMUM Cezire üzere bir çok milletler arası gazeteye mülakat vermiştir.

Sebep’ın “Avukat Işler Saika” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Alelhusus avrat ve çocuk hakları üstüne paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında büyük alım çalım oynamaktadır. Sonuç kendisine Kadim Ülfet ve Müşavirlik ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den fazla hususiyet yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

ŞULE ÇET DAVASINDA HANGI OLMUŞTU?

Üniversite öğrencisi Kıvılcım Çet’in suratsız ölümüyle ilgili davada sanık Çağatay Aksu müebbet + 12 sene 6 ay hapishane cezasıyla ve başka sanık Sağlam Akand ise 18 sene 9 kamer mahbes cezasıyla cezalandırıldı. Mahkemeye bakarak Çet, tecavüze uğradı ve bile bile öldürüldü.

ALEYNA ÇAKIR DAVASINDA NE OLMUŞTU?

Aleyna Çakır namına tanıdık 21 yaşındaki Duyma Esen’in ölümünün ser şüphelisi Ümitcan Akıllıca, “ev dokunulmazlığını ihlal”, “tehdit” “ferdî verileri hukuka ters ele geçirme” ve “enformatik sistemine yolsuz yöntemsiz giriş” suçlarından 4 sene 10 kamer delik cezası aldı. Murafaa Akıllıca’a takdir indirimi uygulamadı. Ölümüne ilgilendiren dosyanın ise halen soruşturması devam etmektedir.

ESRA HANKULU DAVASINDA NE KARAR VERİLMİŞTİ?

Aleyna Çakır yerine aşina 21 yaşındaki Duyma Esen’in ölümünün kelle şüphelisi Ümitcan Akıllıca, Ankara’üstelik evinde ölü bulunan 25 yaşındaki Esra Hankulu ile ait tutuklu yargılandığı davada, ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan 10 yıl mahpushane cezası aldı. Değişmeyen istinafa taşındı. Halen dosya devam etmektedir.

EYMEN ELEZER DURAK DAVASINDA HANGI KARAR VERİLMİŞTİ?

İzmir’de 4,5 yaşındaki Eymen Vabeste Durak’ın öldürülmesi davasında sanıkların cezaları belli oldu. Mine Durak ve Serkan Erçetin, ağırlaştırılmış müebbet ve 37’er yıl cezaya çarptırıldılar.

ALİ RIZA GÜLTEKİN DAVASINDA NE KARAR VERİLMİŞTİ?

İstanbul Beşiktaş’ta iş adamı Ali Keyif Gültekin’in öldürülmesine ait davada murafaa, 1 sanığın müebbet mahpushane cezasıyla, 2 sanığın ise müebbet hapis cezasına iskonto uygulayarak 10’ar yıl dam cezasıyla cezalandırılmalarına hükmetti. 2 geriden geriye maznun üzerine ise dosyaları ayırdı.

IŞLER YILDIRIM’IN IÇTIMAI MEDYA HESABI VAR MI?

Yıldırım’ın “Avukat Umur Saika” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Özellikle kadın ve çocuk hakları üstüne paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında cesim çalım oynamaktadır. Serencam adına Kadim Ülfet ve Müşavirlik ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den fazla hukuk yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

Share: