Avukat Umur Sebep Kimdir? Nereli, Birçok Yaşında, Evli mi?

Kamuoyunda ses getirmiş davalar ile ismini duyduğumuz31 yaşındaki Avukat Işler Yıldırım, yasal avukatlık stajını tamamladıktan sonra Ankara Barosu bünyesinde avukat adına alelhusus Ukubet Hukuku, İdare Hukuku ve Görevli ve Sıkı Düzen Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuda tıpkı haddinden fazla seminer ve konferansa katılmıştır.

Avukat Umur Saika

AVUKAT UMUR YILDIRIM HAYATI

İlk ve ortaokul eğitimini Kırıkkale’de tamamladıktan sonradan lise eğitimi Bursa Polis Güçleri Kolejini kazanmıştır. Devamın bile darülfünun eğitimini üzere Polis Güçleri Akademisine başlamıştır. Polis Akademisinden 2011 yılında ayrılmıştır. 2013 yılında Çankaya Hukuk Fakültesinde eğitimine başlayan Umur Sebep 2016 yılında fakülteyi 3 yılda, muvaffakiyet bursu ile faziletli onur öğrencisi olarak gün ikinciliği ile bitirmiştir. Aynı yıl Çankaya Darülfünun Toplumsal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında tez çalışmalarına başlamıştır.

2017 yılında Ankara Barosu gözetiminde avukatlık mesleğine başlayan Yıldırım, Bayrı Hususiyet ve Danışmanlık Bürosunu kurmuştur. Ukubet Hukuku, İdare Hukuku, Vazifeli ve Disiplin Hukuku, Enerji ve Madencilik Hukuku, İmar Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanlarda millî ve uluslararası bülten ve muhtelif gazetelerde bir nice yazısı olan Işler Sebep, master tezini “HAGB’nin İdare Hukuku Bağlamında İncelenmesi ve Düzenlilik Soruşturması ve Arşiv Araştırması” üstüne yazmaktadır. Yürüttüğü davalar mevki ve dünyanın önde gelen gazetelerinde yayınlandı. Tıpkı çok akademik çalışmaya bahis edildi. Bu kapsamda birçok açık oturum ve seminerlerde konuşmacı yerine yer almıştır.

Flama Çet, Aleyna Çakır, Esra Hankulu davaları kadınların doğruluk arayışını ve ülkedeki avrat cinayetlerinin önlenmesinde ve avrat dayanışmasının önemini simgeleyen bir sorun haline geldi. Bu davalarda kıygın vekilliği üstenen Av. Işler Yıldırım karı ve bala hakları üzerine bayrak haline geldi. Bir dönüm noktası olan Yalın Çet davasının avukatlarından Umur Sebep, SU Delegasyon Başkanı Sefirikebir Christian Berger’e ile karı cinayetleri üzerine musahabe gerçekleştirmiştir. BBC, New York Times, France24, Sputnik News, Daily Mirror ve EL Cezire kadar ayrımsız haddinden fazla milletler arası gazeteye mülakat vermiştir.

Saika’ın “Avukat Umur Saika” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Hele eş ve çocuk hakları üzerine paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında eke şan oynamaktadır. Son yerine Kadim Ülfet ve Danışmanlık ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den fazla hukuk yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

ŞULE ÇET DAVASINDA NE OLMUŞTU?

Darülfünun öğrencisi Alev Çet’in yabansı ölümüyle ilgilendiren davada sanık Çağatay Katarakt müebbet + 12 sene 6 ay hapishane cezasıyla ve başka maznun Berk Akand ise 18 sene 9 kamer hapishane cezasıyla cezalandırıldı.Mahkemeye göre Çet, tecavüze uğradı ve bile bile öldürüldü.

ALEYNA ÇAKIR DAVASINDA NE OLMUŞTU?

Aleyna Şarap kendisine tanıdık 21 yaşındaki Duyma Esen’in ölümünün kafa şüphelisi Ümitcan Uygun, “bölük dokunulmazlığını ihlal”, “yıldırma” “kişisel verileri hukuka mugayir ele geçirme” ve “enformatik sistemine yolsuz yöntemsiz giriş” suçlarından 4 sene 10 kamer mahbes cezası aldı.Mahkeme Akıllıca’a ölçüm indirimi uygulamadı.

Ölümüne ilişkin dosyanın ise halen soruşturması bitmeme etmektedir.

ESRA HANKULUDAVASINDA HANGI KARAR VERİLMİŞTİ?

Aleyna Şarap olarak tanıdık 21 yaşındaki Duyma Esen’in ölümünün temel şüphelisi Ümitcan Makul, Ankara’dahi evinde ölmüş kâin 25 yaşındaki Esra Hankulu ile ilişkin tutuklu yargılandığı davada, ‘neticesi cihetiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan 10 yıl mahpushane cezası aldı. Karar istinafa taşındı. Halen dosya devam etmektedir.

EYMEN SADIK DURAK DAVASINDA NE DEĞIŞMEYEN VERİLMİŞTİ?

İzmir’de 4,5 yaşındaki Eymen Bağlı Durak’ın öldürülmesi davasında sanıkların cezaları belli oldu. Mine Durak ve Serkan Erçetin, ağırlaştırılmış müebbet ve 37’er sene cezaya çarptırıldılar.

ALİ RIZA GÜLTEKİN DAVASINDA HANGI KARAR VERİLMİŞTİ?

İstanbul Beşiktaş’ta iş kadını Büyük Dilek Gültekin’in öldürülmesine ilgili davada mahkeme, 1 sanığın müebbet mapus cezasıyla, 2 sanığın ise müebbet mapushane cezasına iskonto uygulayarak 10’ar sene delik cezasıyla cezalandırılmalarına hükmetti. 2 geriden geriye sanık hakkında ise dosyaları ayırdı.

UMUR YILDIRIM’IN IÇTIMAI ILETIŞIM ARAÇLARI HESAPÇI VAR MI?

Yıldırım’ın “Avukat Umur Sebep” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Özellikle kadın ve yavru hakları üzerine paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında muhteşem rol oynamaktadır. Serencam adına Bayrı Ünsiyet ve Danışmanlık ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den aşkın hukuk yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

Share: